Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2017 > 12:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2017, ora 12:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 112/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.66/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.24/2010 privind implementarea programului de încurajare a consumului de fructe proaspete în școli
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:223 124 25 18 14 14 12 16
- voturi pentru (DA):223 124 25 18 14 14 12 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius ALDE DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian ALDE DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Constantin Daniel ALDE DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Florea Damian ALDE DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghinea Cristian USR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Iacomi Iulian PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Iftimie Neculai PSD DA
101. Ignat Miron Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Longher Victoria Minoritati DA
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL DA
137. Olteanu Daniel PNL DA
138. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Palăr Ionel PNL DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Pașcan Emil-Marius PMP DA
144. Pau Radu - Adrian PSD DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petrea Gabriel PSD DA
147. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
148. Petric Octavian PSD DA
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
151. Ponta Victor-Viorel PSD DA
152. Pop Andrei PSD DA
153. Pop Georgian PSD DA
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
156. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
157. Preda Cezar-Florin PNL DA
158. Presură Alexandra PSD DA
159. Prună Cristina-Mădălina USR DA
160. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL DA
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Sefer Cristian-George PMP DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP DA
174. Simonis Alfred - Robert PSD DA
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Spânu Ion PSD DA
178. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru PSD DA
182. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
183. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
184. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
185. Suciu Matei PSD DA
186. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
188. Szabó Ödön UDMR DA
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
190. Șotcan Theodora PSD DA
191. Șova Lucian PSD DA
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD DA
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
195. Tabugan Ion PMP DA
196. Todor Adrian PSD DA
197. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
198. Toma Ilie PSD DA
199. Tomac Eugen PMP DA
200. Tripa Florin-Dan PSD DA
201. Trușcă Constantin PSD DA
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
204. Tușa Adriana Diana PSD DA
205. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
206. Varga Glad-Aurel PNL DA
207. Varga Vasile PNL DA
208. Vasile Daniel Minoritati DA
209. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
210. Vasilică Radu Costin PSD DA
211. Vass Levente UDMR DA
212. Văcaru Alin Vasile PSD DA
213. Velcea Nicolae PSD DA
214. Vexler Silviu Minoritati DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vîrză Mihăiță PSD DA
217. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
218. Vlase Petru Gabriel PSD DA
219. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
220. Vosganian Varujan ALDE DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Zainea Cornel USR DA
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 11:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro