Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2017 > 12:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2017, ora 12:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 476/2016 privind aprobarea Ordonaței de urgență a Guvernului nr.21/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.360/2002 privind Statutul polițistului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:231 128 28 19 12 15 14 15
- voturi pentru (DA):231 128 28 19 12 15 14 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PMP DA
13. Banias Mircea Marius ALDE DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian ALDE DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Florea Damian ALDE DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghinea Cristian USR DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Iacomi Iulian PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Iftimie Neculai PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL DA
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olteanu Daniel PNL DA
139. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
140. Oteșanu Daniela PSD DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP DA
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
152. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
153. Ponta Victor-Viorel PSD DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Preda Cezar-Florin PNL DA
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
162. Prună Cristina-Mădălina USR DA
163. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
164. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
165. Rădulescu Alexandru PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL DA
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Roșca Lucreția PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
174. Sefer Cristian-George PMP DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Simion Lucian-Eduard PSD DA
178. Simionca Ionuț PMP DA
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Spânu Ion PSD DA
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șova Lucian PSD DA
198. Șovăială Constantin PNL DA
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
201. Tabugan Ion PMP DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Todor Adrian PSD DA
204. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
205. Toma Ilie PSD DA
206. Tomac Eugen PMP DA
207. Tripa Florin-Dan PSD DA
208. Trușcă Constantin PSD DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
211. Tușa Adriana Diana PSD DA
212. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
213. Varga Glad-Aurel PNL DA
214. Varga Vasile PNL DA
215. Vasile Daniel Minoritati DA
216. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
217. Vasilică Radu Costin PSD DA
218. Vass Levente UDMR DA
219. Văcaru Alin Vasile PSD DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vexler Silviu Minoritati DA
222. Vișan George-Gabriel PSD DA
223. Vîrză Mihăiță PSD DA
224. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
227. Vosganian Varujan ALDE DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR DA
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 1:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro