Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2017 > 12:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2017, ora 12:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 149/2017 Lege pentru completarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:230 125 28 18 14 16 13 16
- voturi pentru (DA):230 125 28 18 14 16 13 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius ALDE DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian ALDE DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Damian ALDE DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Iacomi Iulian PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lungu Tudorița PNL DA
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușoiu Ștefan PSD DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai ALDE DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Olteanu Daniel PNL DA
142. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pașcan Emil-Marius PMP DA
149. Pau Radu - Adrian PSD DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petrea Gabriel PSD DA
152. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
153. Petric Octavian PSD DA
154. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD DA
156. Pop Andrei PSD DA
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Mihai Valentin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
161. Preda Cezar-Florin PNL DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
164. Prună Cristina-Mădălina USR DA
165. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
166. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL DA
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
175. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
176. Sefer Cristian-George PMP DA
177. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD DA
180. Simionca Ionuț PMP DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șovăială Constantin PNL DA
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
201. Tabugan Ion PMP DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Todor Adrian PSD DA
204. Toma Ilie PSD DA
205. Tomac Eugen PMP DA
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Trușcă Constantin PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
210. Tușa Adriana Diana PSD DA
211. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
212. Varga Glad-Aurel PNL DA
213. Varga Vasile PNL DA
214. Vasile Daniel Minoritati DA
215. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
216. Vasilică Radu Costin PSD DA
217. Vass Levente UDMR DA
218. Văcaru Alin Vasile PSD DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vexler Silviu Minoritati DA
221. Vișan George-Gabriel PSD DA
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Vosganian Varujan ALDE DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zainea Cornel USR DA
229. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 15 octombrie 2018, 20:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro