Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2017 > 16:09 Versiunea pentru printare
Luni, 8 mai 2017, ora 16:09

Subiect vot: Ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:178 84 32 18 14 9 9 12
- voturi pentru (DA):151 84 29 1 14 9 4 10
- voturi împotrivă (NU):21 - 1 17 - - 3 -
- abțineri:6 - 2 - - - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Badea Leonardo PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Borza Remus-Adrian ALDE DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR NU
23. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
24. Bran Ioana PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Bulai Iulian USR NU
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Cherecheș Viorica PNL DA
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
37. Cosma Lavinia-Corina USR NU
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
39. Cristache Cătălin PMP NU
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Dehelean Silviu USR NU
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Drulă Cătălin USR NU
49. Durbacă Eugen ALDE DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
53. Florea Oana-Consuela PSD DA
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
55. Furtună Mirela PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
57. Găină Mihăiță PSD DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
59. Gheorghe Tinel PNL Abținere
60. Gheorghiu Bogdan PNL DA
61. Ghilea Găvrilă PNL DA
62. Ghinea Cristian USR NU
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
64. Gudu Vasile PNL DA
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Huncă Mihaela PSD DA
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
70. Iacomi Iulian PSD DA
71. Iancu Marius-Ionel PSD DA
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Iftimie Neculai PSD DA
74. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
75. Intotero Natalia-Elena PSD DA
76. Ion Stelian-Cristian USR NU
77. Ioniță Antoneta PNL DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Itu Cornel PSD DA
80. Korodi Attila UDMR DA
81. Lazăr Sorin PSD DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL DA
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
89. Manole Petre-Florin PSD DA
90. Mareș Mara PNL DA
91. Marica Petru-Sorin PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
94. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
95. Mihalescul Dumitru PNL DA
96. Mînzatu Roxana PSD DA
97. Mohaci Mihai PSD DA
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
99. Munteanu Ioan PSD DA
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
101. Neagu Nicolae PNL DA
102. Neață Eugen PSD DA
103. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
104. Nicolae Andrei PSD DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Mihai ALDE DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Olar Corneliu PNL DA
111. Oprea Dumitru PNL DA
112. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
113. Oteșanu Daniela PSD DA
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Pașcan Emil-Marius PMP NU
117. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
118. Petric Octavian PSD DA
119. Pop Andrei PSD DA
120. Pop Georgian PSD DA
121. Popa Florin PSD DA
122. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
123. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
124. Popescu Pavel PNL DA
125. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
126. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Prună Cristina-Mădălina USR NU
129. Radu Anișoara PSD DA
130. Rădulescu Alexandru PSD DA
131. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
132. Răduț Violeta PSD DA
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
134. Roman Florin-Claudiu PNL DA
135. Romanescu Cristinel PNL DA
136. Rotaru Alexandru PSD DA
137. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
138. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
139. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
140. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
141. Simion Lucian-Eduard PSD DA
142. Simionca Ionuț PMP Abținere
143. Simonis Alfred - Robert PSD DA
144. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
145. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
146. Spânu Ion PSD DA
147. Stancu Florinel PSD DA
148. Stănescu Alexandru PSD DA
149. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
150. Szabó Ödön UDMR DA
151. Șarapatin Elvira PSD DA
152. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
153. Șișcu George PNL DA
154. Șovăială Constantin PNL DA
155. Ștefan Corneliu PSD DA
156. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
157. Tabugan Ion PMP DA
158. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
159. Tîlvăr Angel PSD DA
160. Todor Adrian PSD DA
161. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
162. Toma Ilie PSD DA
163. Tripa Florin-Dan PSD DA
164. Trușcă Constantin PSD DA
165. Tudor Beatrice PSD DA
166. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
167. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
168. Varga Vasile PNL DA
169. Vasile Daniel Minoritati DA
170. Vass Levente UDMR DA
171. Vexler Silviu Minoritati Abținere
172. Vișan George-Gabriel PSD DA
173. Vîlceanu Dan PNL DA
174. Vîrză Mihăiță PSD DA
175. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
176. Zainea Cornel USR NU
177. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 3:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro