Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.05.2017 > 16:08 Versiunea pentru printare
Luni, 8 mai 2017, ora 16:08

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:152 71 27 17 10 9 7 11
- voturi pentru (DA):48 1 22 17 - 1 5 2
- voturi împotrivă (NU):100 70 2 - 10 7 2 9
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:3 - 2 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Badea Leonardo PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Benkő Erika UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Borza Remus-Adrian ALDE NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD NU
23. Buican Cristian PNL DA
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE -
29. Cherecheș Viorica PNL DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
34. Cosma Lavinia-Corina USR DA
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Csép Éva-Andrea UDMR NU
38. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Durbacă Eugen ALDE DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Florea Oana-Consuela PSD NU
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
49. Furtună Mirela PSD NU
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Găină Mihăiță PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gheorghe Tinel PNL DA
54. Gheorghiu Bogdan PNL -
55. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
56. Ghinea Cristian USR DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
58. Gudu Vasile PNL DA
59. Huncă Mihaela PSD NU
60. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
61. Iacomi Iulian PSD NU
62. Iancu Marius-Ionel PSD NU
63. Ibram Iusein Minoritati NU
64. Iftimie Neculai PSD NU
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
66. Intotero Natalia-Elena PSD NU
67. Ion Stelian-Cristian USR DA
68. Ioniță Antoneta PNL DA
69. Iordache Florin PSD NU
70. Itu Cornel PSD NU
71. Korodi Attila UDMR NU
72. Lazăr Sorin PSD NU
73. Longher Victoria Minoritati NU
74. Lovin Dumitru ALDE NU
75. Lupașcu Costel PSD NU
76. Lupescu Dumitru USR DA
77. Macovei Silviu Nicu PSD NU
78. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
79. Manole Petre-Florin PSD NU
80. Mareș Mara PNL DA
81. Marica Petru-Sorin PSD NU
82. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
83. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
84. Mihalescul Dumitru PNL -
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Munteanu Ioan PSD NU
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
88. Neagu Nicolae PNL NU
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nicolae Andrei PSD NU
91. Nicolicea Eugen PSD NU
92. Nistor Laurențiu PSD NU
93. Niță Mihai ALDE NU
94. Nosa Iuliu PSD NU
95. Oprea Dumitru PNL DA
96. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
97. Oteșanu Daniela PSD NU
98. Pană Adriana-Doina PSD NU
99. Paraschiv Rodica PSD NU
100. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
101. Petric Octavian PSD NU
102. Pop Andrei PSD NU
103. Pop Georgian PSD NU
104. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
105. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
106. Popescu Pavel PNL DA
107. Presură Alexandra PSD NU
108. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
109. Răduț Violeta PSD NU
110. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
111. Roman Florin-Claudiu PNL DA
112. Romanescu Cristinel PNL DA
113. Rotaru Alexandru PSD NU
114. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
115. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
116. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
117. Simion Lucian-Eduard PSD NU
118. Simionca Ionuț PMP DA
119. Simonis Alfred - Robert PSD NU
120. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
121. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
122. Spânu Ion PSD NU
123. Stancu Florinel PSD NU
124. Stănescu Alexandru PSD NU
125. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
126. Szabó Ödön UDMR NU
127. Șarapatin Elvira PSD NU
128. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
129. Șovăială Constantin PNL NU
130. Ștefan Corneliu PSD NU
131. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
132. Tabugan Ion PMP DA
133. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
134. Tîlvăr Angel PSD NU
135. Todor Adrian PSD NU
136. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
137. Tripa Florin-Dan PSD NU
138. Trușcă Constantin PSD NU
139. Tudor Beatrice PSD NU
140. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
141. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
142. Varga Vasile PNL DA
143. Vasile Daniel Minoritati NU
144. Vass Levente UDMR NU
145. Vexler Silviu Minoritati DA
146. Vișan George-Gabriel PSD NU
147. Vîlceanu Dan PNL DA
148. Vîrză Mihăiță PSD NU
149. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
150. Zainea Cornel USR DA
151. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
152. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 3:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro