Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 11:51 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 11:51

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 498/2006 pentru modificarea și completarea Legii recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, nr.341/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:166 53 37 15 24 9 13 8 7
- voturi pentru (DA):68 49 - 14 1 - 2 - 2
- voturi împotrivă (NU):89 - 36 1 23 9 10 8 2
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:7 4 1 - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amet Aledin Minoritati NU
3. Andea Petru PSD DA
4. Andreica Romică PNL NU
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
7. Ardelean Lia PC DA
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
9. Bădălău Niculae PSD DA
10. Băeșu George PSD -
11. Bănicioiu Nicolae PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
16. Bónis István UDMR NU
17. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
18. Brînză William Gabriel PD-L NU
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buda Daniel PD-L NU
21. Buda Ioan PSD DA
22. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
23. Calimente Mihăiță PNL NU
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
25. Călian Petru PC NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Câmpanu Liviu PNL NU
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Chiș Filonaș PSD DA
30. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
31. Ciopraga Mircea PNL NU
32. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
33. Cocrea Olguța - NU
34. Codîrlă Liviu PRM DA
35. Constantinescu Viorel PSD DA
36. Cutean Vasile Emilian PSD DA
37. Diaconescu Renică PC NU
38. Dragomir Gheorghe PNL NU
39. Dumitrescu Zamfir - DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dumitru Ion PSD DA
43. Duțu Stelian PD-L NU
44. Erdei Dolóczki István UDMR NU
45. Eserghep Gelil PRM NU
46. Faina Constantin PC NU
47. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
48. Firczak Gheorghe Minoritati NU
49. Florea Damian PC NU
50. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Găleteanu Monalisa PSD DA
53. Georgescu Filip PSD -
54. Gerea Andrei Dominic PNL NU
55. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
56. Ghișe Ioan PNL NU
57. Godja Petru PSD DA
58. Gonțea Ion PD-L NU
59. Grosaru Mircea Minoritati NU
60. Gubandru Aurel PSD DA
61. Gușă Cozmin Horea - -
62. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
63. Hoinaru Marian PNL NU
64. Ibram Iusein Minoritati NU
65. Ignat Miron Minoritati NU
66. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
67. Iordache Grațiela Denisa PC NU
68. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
69. Kerekes Károly UDMR NU
70. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
71. Lakatos Petru UDMR NU
72. Lambrino Radu PD-L NU
73. Man Mircea PD-L NU
74. Manta Pantelimon PC NU
75. Marian Dan Mihai PNL NU
76. Marin Constantin PSD DA
77. Martin Eduard-Stelian PSD DA
78. Máté András-Levente UDMR NU
79. Matei Cătălin Lucian PSD DA
80. Mazăre Alexandru PSD DA
81. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
82. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
83. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
84. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
85. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
86. Micula Cătălin PNL NU
87. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
88. Mircea Costache PRM DA
89. Mircovici Niculae Minoritati NU
90. Mironescu Laurențiu PD-L NU
91. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
92. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
93. Mocanu Alexandru PD-L NU
94. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
95. Mohora Tudor PSD DA
96. Moisoiu Adrian PRM DA
97. Momanu Corneliu PNL NU
98. Movilă Petru PD-L NU
99. Munteanu Ioan PSD DA
100. Nassar Rodica PSD DA
101. Nechita Aurel PSD DA
102. Nica Dan PSD DA
103. Nicolicea Eugen PSD DA
104. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
105. Niță Constantin PSD DA
106. Nosa Iuliu PSD DA
107. Olarean Aurel PD-L NU
108. Olteanu Bogdan PNL NU
109. Ovidenie Costel - NU
110. Palăr Ionel PNL NU
111. Pardău Dumitru PNL NU
112. Paveliu Marian Sorin PNL NU
113. Petrea Constantin PD-L NU
114. Ponta Victor-Viorel PSD DA
115. Pop Claudiu Adrian PSD DA
116. Popa Cornel PNL NU
117. Popa Nicolae PC NU
118. Popescu Dan Ioan PSD DA
119. Popescu Ionica Constanța PC -
120. Preda Cezar-Florin PD-L NU
121. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
122. Pușcă Mircea Valer PNL NU
123. Racoceanu Viorel PD-L NU
124. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
125. Rus Ioan Aurel PRM DA
126. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
127. Sanda Victor PSD DA
128. Sandu Gabriel PNL NU
129. Sasu Ion PSD DA
130. Săniuță Marian-Florian PSD DA
131. Săpunaru Nini PNL NU
132. Sârb Gheorghe PSD DA
133. Sârbu Mugurel Liviu - DA
134. Seres Dénes UDMR NU
135. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
136. Sóki Béla UDMR NU
137. Soporan Vasile Filip PSD DA
138. Stan Ioan PSD DA
139. Stănescu Cristian PRM DA
140. Stoica Ion - Abținere
141. Străchinaru Petre PD-L NU
142. Strungă Emil PNL NU
143. Szekely Levente Csaba UDMR NU
144. Știrbeț Cornel PNL NU
145. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
146. Tămagă Constantin PSD DA
147. Teodorescu George Alin PSD -
148. Timar Liviu PSD DA
149. Timiș Ioan PSD DA
150. Tudor Constantin PC NU
151. Tudor Marcu PRM DA
152. Tudose Mihai PSD DA
153. Țundrea Ioan PC DA
154. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
155. Ujeniuc Dragoș PNL -
156. Ungureanu Petre PNL NU
157. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
158. Vasile Aurelia PSD -
159. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
160. Văsioiu Horia PD-L NU
161. Vlase Petru Gabriel PSD DA
162. Vlădoiu Aurel PSD DA
163. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
164. Voinea Florea PSD DA
165. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
166. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 0:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro