Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 11:21 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 11:21

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 107/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.95/2016 pentru prorogarea unor termene, precum și pentru instituirea unor măsuri necesare pregătirii punerii în aplicare a unor dispoziții din Legea nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:276 - 133 59 26 18 14 11 15
- voturi pentru (DA):186 - 132 - - 18 13 10 13
- voturi împotrivă (NU):84 - 1 56 26 - - 1 -
- abțineri:5 - - 3 - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP DA
19. Banias Mircea Marius ALDE Abținere
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Bălănescu Alexandru PSD NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Borza Remus-Adrian ALDE DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR NU
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL NU
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL NU
74. Dan Nicușor Daniel USR NU
75. Dehelean Silviu USR NU
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
81. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR NU
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
99. Gheorghe Tinel PNL NU
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghilea Găvrilă PNL NU
102. Ghinea Cristian USR NU
103. Giugea Nicolae PNL NU
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
111. Iacomi Iulian PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR NU
119. Ionescu George PNL NU
120. Ioniță Antoneta PNL NU
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL NU
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR NU
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL NU
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL NU
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
149. Movilă Petru PMP DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
154. Neagu Nicolae PNL NU
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL NU
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL NU
165. Olteanu Daniel PNL NU
166. Oprea Dumitru PNL NU
167. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
168. Oros Nechita-Adrian PNL NU
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Palăr Ionel PNL NU
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius PMP NU
175. Pau Radu - Adrian PSD DA
176. Păle Dănuț PSD DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Petric Octavian PSD DA
180. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Georgian PSD DA
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
188. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
189. Popescu Pavel PNL NU
190. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
191. Preda Cezar-Florin PNL NU
192. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
195. Prună Cristina-Mădălina USR NU
196. Radu Anișoara PSD DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
201. Răduț Violeta PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
203. Roman Florin-Claudiu PNL NU
204. Roman Ioan Sorin PSD DA
205. Romanescu Cristinel PNL NU
206. Roșca Lucreția PSD DA
207. Rotaru Alexandru PSD DA
208. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
209. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
215. Simion Lucian-Eduard PSD DA
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
222. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
223. Stancu Florinel PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL NU
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL NU
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL NU
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
243. Tabugan Ion PMP DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
247. Toma Ilie PSD DA
248. Tomac Eugen PMP DA
249. Tripa Florin-Dan PSD DA
250. Trușcă Constantin PSD DA
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Turcan Raluca PNL NU
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
258. Varga Vasile PNL NU
259. Vasile Daniel Minoritati DA
260. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
261. Vasilică Radu Costin PSD DA
262. Vass Levente UDMR DA
263. Văcaru Alin Vasile PSD DA
264. Velcea Nicolae PSD DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vișan George-Gabriel PSD DA
267. Vîlceanu Dan PNL NU
268. Vîrză Mihăiță PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
273. Vosganian Varujan ALDE DA
274. Zainea Cornel USR NU
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 noiembrie 2017, 17:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro