Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 11:22 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 11:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 477/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.22/2016 pentru modificarea Legii nr.265/2008 privind gestionarea siguranței circulației pe infrastructura rutieră
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:278 137 60 26 18 11 12 14
- voturi pentru (DA):166 136 - - 18 11 - 1
- voturi împotrivă (NU):38 - 1 26 - - 11 -
- abțineri:74 1 59 - - - 1 13
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PMP NU
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL Abținere
53. Cherecheș Viorica PNL Abținere
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Constantin Daniel ALDE DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR NU
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
67. Cristache Cătălin PMP NU
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL Abținere
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL Abținere
75. Dan Nicușor Daniel USR NU
76. Dehelean Silviu USR NU
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
83. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
100. Gheorghe Tinel PNL Abținere
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
102. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
103. Ghinea Cristian USR NU
104. Giugea Nicolae PNL Abținere
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
112. Iacomi Iulian PSD DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR NU
120. Ionescu George PNL Abținere
121. Ioniță Antoneta PNL Abținere
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL Abținere
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR NU
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL Abținere
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Movilă Petru PMP NU
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
155. Neagu Nicolae PNL Abținere
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
159. Nicolae Andrei PSD DA
160. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olar Corneliu PNL Abținere
166. Olteanu Daniel PNL Abținere
167. Oprea Dumitru PNL Abținere
168. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
169. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Palăr Ionel PNL Abținere
172. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD Abținere
175. Pașcan Emil-Marius PMP NU
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
180. Petric Octavian PSD DA
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Pop Andrei PSD DA
184. Pop Georgian PSD DA
185. Popa Florin PSD DA
186. Popa Mihai Valentin PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
189. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
190. Popescu Pavel PNL Abținere
191. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
192. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
196. Prună Cristina-Mădălina USR NU
197. Radu Anișoara PSD DA
198. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
204. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL Abținere
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
216. Simion Lucian-Eduard PSD DA
217. Simionca Ionuț PMP NU
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Spânu Ion PSD DA
223. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
230. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
231. Suciu Matei PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL Abținere
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL Abținere
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL Abținere
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
245. Tabugan Ion PMP NU
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
249. Toma Ilie PSD DA
250. Tomac Eugen PMP NU
251. Tripa Florin-Dan PSD DA
252. Trușcă Constantin PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Turcan Raluca PNL Abținere
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
260. Varga Vasile PNL Abținere
261. Vasile Daniel Minoritati Abținere
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vass Levente UDMR DA
265. Văcaru Alin Vasile PSD DA
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati Abținere
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL Abținere
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Zainea Cornel USR NU
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 4:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro