Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 11:23 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 11:23

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 160/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 254/2013 privind executarea pedepselor și a măsurilor privative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:280 135 59 26 18 14 13 15
- voturi pentru (DA):175 133 1 - 17 13 - 11
- voturi împotrivă (NU):85 - 56 26 - - - 3
- abțineri:20 2 2 - 1 1 13 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Badea Leonardo PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PMP Abținere
19. Banias Mircea Marius ALDE Abținere
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Bălănescu Alexandru PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP Abținere
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Borza Remus-Adrian ALDE DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
69. Cristache Cătălin PMP Abținere
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
74. Culeafă Mihai PNL NU
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dan Nicușor Daniel USR NU
78. Dehelean Silviu USR NU
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
85. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghe Tinel PNL NU
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghilea Găvrilă PNL NU
106. Ghinea Cristian USR NU
107. Giugea Nicolae PNL NU
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
115. Iacomi Iulian PSD DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR NU
123. Ionescu George PNL NU
124. Ioniță Antoneta PNL NU
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL NU
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR NU
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Mareș Mara PNL NU
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
146. Mihalescul Dumitru PNL NU
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
153. Movilă Petru PMP Abținere
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Nasra Gabriel-Horia PSD Abținere
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
157. Neagu Nicolae PNL NU
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL NU
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL NU
169. Olteanu Daniel PNL NU
170. Oprea Dumitru PNL NU
171. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
172. Oros Nechita-Adrian PNL NU
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL NU
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
179. Pau Radu - Adrian PSD DA
180. Păle Dănuț PSD DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Pop Andrei PSD DA
187. Pop Georgian PSD DA
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
193. Popescu Pavel PNL NU
194. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
195. Preda Cezar-Florin PNL NU
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
199. Prună Cristina-Mădălina USR NU
200. Radu Anișoara PSD DA
201. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
207. Roman Florin-Claudiu PNL NU
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL NU
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP Abținere
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion PSD DA
226. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
234. Suciu Matei PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL NU
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL NU
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL NU
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
248. Tabugan Ion PMP Abținere
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
252. Toma Ilie PSD DA
253. Tomac Eugen PMP Abținere
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Trușcă Constantin PSD DA
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Turcan Raluca PNL NU
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Vasile PNL NU
263. Vasile Daniel Minoritati DA
264. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Văcaru Alin Vasile PSD DA
268. Velcea Nicolae PSD DA
269. Vexler Silviu Minoritati NU
270. Vișan George-Gabriel PSD DA
271. Vîlceanu Dan PNL NU
272. Vîrză Mihăiță PSD DA
273. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
276. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
277. Vosganian Varujan ALDE DA
278. Zainea Cornel USR NU
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 21:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro