Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2017 > 11:23 Versiunea pentru printare
Marți, 9 mai 2017, ora 11:23

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 173/2017 pentru modificarea și completarea Legii îmbunătățirilor funciare nr.138/2004, pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2011 privind unele măsuri de organizare a activității de îmbunătățiri funciare, precum și pentru completarea art.10 din Legea nr.98/2016 privind achizițiile publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:274 136 56 25 17 14 13 13
- voturi pentru (DA):219 136 3 25 17 13 12 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:54 - 53 - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Badea Leonardo PSD DA
16. Balan Ioan PNL Abținere
17. Balint Liviu-Ioan PMP DA
18. Banias Mircea Marius ALDE DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL Abținere
52. Cherecheș Viorica PNL Abținere
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel ALDE DA
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL Abținere
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL Abținere
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
84. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
102. Gheorghe Tinel PNL Abținere
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
105. Ghinea Cristian USR DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
114. Iacomi Iulian PSD DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Ioniță Antoneta PNL Abținere
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL Abținere
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL Abținere
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Movilă Petru PMP DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neagu Nicolae PNL Abținere
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
159. Nicolae Andrei PSD DA
160. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olar Corneliu PNL Abținere
167. Olteanu Daniel PNL Abținere
168. Oprea Dumitru PNL Abținere
169. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
170. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Palăr Ionel PNL Abținere
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petrea Gabriel PSD DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
190. Popescu Pavel PNL Abținere
191. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
192. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
196. Prună Cristina-Mădălina USR DA
197. Radu Anișoara PSD DA
198. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL Abținere
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
215. Simion Lucian-Eduard PSD DA
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Spânu Ion PSD DA
222. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
223. Stancu Florinel PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL Abținere
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL DA
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
242. Tabugan Ion PMP DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP DA
248. Tripa Florin-Dan PSD DA
249. Trușcă Constantin PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcan Raluca PNL Abținere
252. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile PSD DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL Abținere
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlase Petru Gabriel PSD DA
269. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
270. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
271. Vosganian Varujan ALDE -
272. Zainea Cornel USR DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 12:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro