Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 11:56

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Pct.5 - Amendamente respinse
PL 498/2006 pentru modificarea și completarea Legii recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, nr.341/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:167 52 47 15 25 7 11 6 4
- voturi pentru (DA):62 52 - 6 - - 2 1 1
- voturi împotrivă (NU):95 - 47 2 25 7 7 5 2
- abțineri:9 - - 6 - - 2 - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
7. Ardelean Lia PC Abținere
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
9. Bădălău Niculae PSD DA
10. Bănicioiu Nicolae PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
13. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
14. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
15. Bónis István UDMR NU
16. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
17. Brînză William Gabriel PD-L NU
18. Buciu Angela PRM Abținere
19. Buda Daniel PD-L NU
20. Buda Ioan PSD DA
21. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
22. Calimente Mihăiță PNL NU
23. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
24. Călian Petru PC Abținere
25. Călin Ion PSD DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Ciopraga Mircea PNL NU
29. Cocrea Olguța - NU
30. Codîrlă Liviu PRM DA
31. Constantinescu Viorel PSD DA
32. Crăciunescu Grigore PNL NU
33. Cutean Vasile Emilian PSD DA
34. Diaconescu Renică PC NU
35. Dragomir Gheorghe PNL NU
36. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
37. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
38. Dumitriu Mihai PSD DA
39. Duțu Stelian PD-L NU
40. Erdei Dolóczki István UDMR NU
41. Eserghep Gelil PRM NU
42. Faina Constantin PC NU
43. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM -
44. Fenechiu Relu PNL NU
45. Firczak Gheorghe Minoritati DA
46. Florea Damian PC NU
47. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
48. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
49. Gabor Gheorghe PNL NU
50. Găleteanu Monalisa PSD DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL NU
52. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
53. Ghișe Ioan PNL NU
54. Gonțea Ion PD-L NU
55. Grigore Dan PD-L NU
56. Grosaru Mircea Minoritati NU
57. Gubandru Aurel PSD DA
58. Gușă Cozmin Horea - Abținere
59. Hoban Ioan PNL NU
60. Hoinaru Marian PNL NU
61. Ibram Iusein Minoritati NU
62. Ifrim Mircea PRM DA
63. Ignat Miron Minoritati NU
64. Jipa Florina Ruxandra PRM Abținere
65. Kelemen Hunor UDMR NU
66. Kerekes Károly UDMR NU
67. Lakatos Petru UDMR NU
68. Lambrino Radu PD-L NU
69. Macaleți Costică PSD DA
70. Man Mircea PD-L NU
71. Manta Pantelimon PC NU
72. Marian Dan Mihai PNL NU
73. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
74. Martin Eduard-Stelian PSD DA
75. Matei Cătălin Lucian PSD DA
76. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
77. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
78. Mătușa Tudor PRM DA
79. Micula Cătălin PNL NU
80. Mihalache Sorin Dan PSD DA
81. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
82. Mircea Costache PRM DA
83. Mironescu Laurențiu PD-L NU
84. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
85. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
86. Mocanu Alexandru PD-L NU
87. Mocanu Vasile PSD DA
88. Mohora Tudor PSD DA
89. Moisoiu Adrian PRM DA
90. Moldovan Emil Radu PSD DA
91. Momanu Corneliu PNL NU
92. Movilă Petru PD-L NU
93. Munteanu Ioan PSD DA
94. Muscă Monica Octavia PNL NU
95. Nassar Rodica PSD DA
96. Nechita Aurel PSD DA
97. Nica Dan PSD DA
98. Nicolicea Eugen PSD DA
99. Niță Constantin PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Olarean Aurel PD-L NU
102. Olteanu Bogdan PNL NU
103. Ovidenie Costel - NU
104. Palăr Ionel PNL NU
105. Pardău Dumitru PNL NU
106. Paveliu Marian Sorin PNL NU
107. Petrea Constantin PD-L NU
108. Ponta Victor-Viorel PSD DA
109. Pop Claudiu Adrian PSD DA
110. Popa Cornel PNL NU
111. Popa Nicolae PC DA
112. Popescu Dan Ioan PSD DA
113. Popescu Ionica Constanța PC NU
114. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
115. Preda Cezar-Florin PD-L NU
116. Preda Ion PNL NU
117. Pruteanu Vasile PNL NU
118. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
119. Pupeză Viorel PSD DA
120. Pușcaș Vasile PSD DA
121. Pușcă Mircea Valer PNL NU
122. Racoceanu Viorel PD-L NU
123. Radan Mihai Minoritati NU
124. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
125. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
126. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
127. Sanda Victor PSD DA
128. Sandu Gabriel PNL NU
129. Sasu Ion PSD DA
130. Săpunaru Nini PNL NU
131. Sârb Gheorghe PSD DA
132. Sârbu Mugurel Liviu - DA
133. Scutaru Adrian George PNL NU
134. Seres Dénes UDMR NU
135. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
136. Sóki Béla UDMR NU
137. Stan Ioan PSD DA
138. Străchinaru Petre PD-L NU
139. Strungă Emil PNL NU
140. Știrbeț Cornel PNL NU
141. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
142. Tărniceru Petru PSD DA
143. Teodorescu George Alin PSD DA
144. Timar Liviu PSD DA
145. Timiș Ioan PSD DA
146. Toma Florentina Marilena PSD DA
147. Toma Horia-Victor PNL NU
148. Tudor Constantin PC NU
149. Tudor Marcu PRM DA
150. Tudose Mihai PSD DA
151. Turcan Raluca PNL NU
152. Țundrea Ioan PC DA
153. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
154. Ujeniuc Dragoș PNL NU
155. Ungureanu Petre PNL NU
156. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
157. Ursărescu Dorinel PNL NU
158. Vasile Aurelia PSD DA
159. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
160. Vălean Adina Ioana PNL NU
161. Văsioiu Horia PD-L NU
162. Vlase Petru Gabriel PSD DA
163. Vlădoiu Aurel PSD DA
164. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
165. Voinea Florea PSD DA
166. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
167. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 iunie 2019, 23:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro