Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 11:57 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 11:57

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Pct.6 - Amendamente respinse
PL 498/2006 pentru modificarea și completarea Legii recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, nr.341/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:175 55 49 15 24 8 13 7 4
- voturi pentru (DA):65 53 - 6 - - 3 2 1
- voturi împotrivă (NU):99 1 49 3 23 7 9 5 2
- abțineri:9 - - 6 1 - 1 - 1
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
7. Ardelean Lia PC Abținere
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
9. Bădălău Niculae PSD DA
10. Bănicioiu Nicolae PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
13. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
14. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
15. Bónis István UDMR NU
16. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
17. Buciu Angela PRM Abținere
18. Buda Daniel PD-L NU
19. Buda Ioan PSD DA
20. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
21. Calimente Mihăiță PNL NU
22. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
23. Călian Petru PC DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Câmpanu Liviu PNL NU
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Ciopraga Mircea PNL NU
29. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
30. Cocrea Olguța - NU
31. Codîrlă Liviu PRM DA
32. Constantinescu Viorel PSD DA
33. Crăciunescu Grigore PNL NU
34. Cutean Vasile Emilian PSD DA
35. Diaconescu Renică PC NU
36. Dobre Traian PNL NU
37. Dragomir Gheorghe PNL NU
38. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
39. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
40. Dumitriu Mihai PSD DA
41. Dumitru Ion PSD DA
42. Duțu Stelian PD-L NU
43. Erdei Dolóczki István UDMR NU
44. Eserghep Gelil PRM NU
45. Faina Constantin PC NU
46. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
47. Fenechiu Relu PNL NU
48. Firczak Gheorghe Minoritati DA
49. Florea Damian PC NU
50. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
51. Gabor Gheorghe PNL NU
52. Găleteanu Monalisa PSD DA
53. Gerea Andrei Dominic PNL NU
54. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
55. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
56. Ghișe Ioan PNL NU
57. Godja Petru PSD DA
58. Gonțea Ion PD-L NU
59. Grigore Dan PD-L NU
60. Grosaru Mircea Minoritati NU
61. Gubandru Aurel PSD DA
62. Gușă Cozmin Horea - Abținere
63. Hoban Ioan PNL NU
64. Hoinaru Marian PNL NU
65. Ibram Iusein Minoritati NU
66. Ifrim Mircea PRM DA
67. Ignat Miron Minoritati NU
68. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
69. Iordache Grațiela Denisa PC NU
70. Jipa Florina Ruxandra PRM Abținere
71. Kerekes Károly UDMR NU
72. Kovacs Attila UDMR -
73. Lakatos Petru UDMR NU
74. Lambrino Radu PD-L NU
75. Macaleți Costică PSD DA
76. Man Mircea PD-L NU
77. Manta Pantelimon PC NU
78. Marian Dan Mihai PNL NU
79. Marin Constantin PSD NU
80. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
81. Martin Eduard-Stelian PSD DA
82. Matei Cătălin Lucian PSD DA
83. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
84. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
85. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
86. Mătușa Tudor PRM DA
87. Merce Ilie PRM DA
88. Micula Cătălin PNL NU
89. Mihalache Sorin Dan PSD DA
90. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
91. Mircea Costache PRM DA
92. Mircovici Niculae Minoritati DA
93. Mironescu Laurențiu PD-L NU
94. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
95. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
96. Mocanu Vasile PSD DA
97. Mohora Tudor PSD DA
98. Momanu Corneliu PNL NU
99. Movilă Petru PD-L NU
100. Munteanu Ioan PSD DA
101. Nassar Rodica PSD DA
102. Nechita Aurel PSD DA
103. Nica Dan PSD DA
104. Nicolicea Eugen PSD DA
105. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
106. Niță Constantin PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Oancea Viorel PNL NU
109. Olarean Aurel PD-L NU
110. Olteanu Bogdan PNL NU
111. Ovidenie Costel - NU
112. Palăr Ionel PNL NU
113. Pardău Dumitru PNL NU
114. Paveliu Marian Sorin PNL NU
115. Petrea Constantin PD-L NU
116. Ponta Victor-Viorel PSD DA
117. Pop Claudiu Adrian PSD DA
118. Popa Cornel PNL NU
119. Popa Nicolae PC DA
120. Popescu Dan Ioan PSD DA
121. Popescu Ionica Constanța PC NU
122. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
123. Preda Cezar-Florin PD-L NU
124. Preda Ion PNL NU
125. Pruteanu Vasile PNL NU
126. Pușcaș Vasile PSD DA
127. Pușcă Mircea Valer PNL NU
128. Racoceanu Viorel PD-L NU
129. Radan Mihai Minoritati NU
130. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
131. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
132. Sanda Victor PSD DA
133. Sandu Gabriel PNL NU
134. Sandu-Capră Mihai PNL NU
135. Sasu Ion PSD DA
136. Săniuță Marian-Florian PSD DA
137. Săpunaru Nini PNL NU
138. Sârb Gheorghe PSD DA
139. Sârbu Mugurel Liviu - DA
140. Scutaru Adrian George PNL NU
141. Seres Dénes UDMR NU
142. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
143. Sóki Béla UDMR NU
144. Soporan Vasile Filip PSD DA
145. Stan Ioan PSD DA
146. Strungă Emil PNL NU
147. Szekely Levente Csaba UDMR NU
148. Știrbeț Cornel PNL NU
149. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
150. Tărniceru Petru PSD DA
151. Teodorescu George Alin PSD DA
152. Timar Liviu PSD -
153. Timiș Ioan PSD DA
154. Toma Florentina Marilena PSD DA
155. Toma Horia-Victor PNL NU
156. Tudor Constantin PC NU
157. Tudor Marcu PRM DA
158. Tudose Mihai PSD DA
159. Turcan Raluca PNL NU
160. Țundrea Ioan PC DA
161. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
162. Ujeniuc Dragoș PNL NU
163. Ungureanu Petre PNL NU
164. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
165. Ursărescu Dorinel PNL NU
166. Vasile Aurelia PSD DA
167. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
168. Vălean Adina Ioana PNL NU
169. Văsioiu Horia PD-L NU
170. Vlase Petru Gabriel PSD DA
171. Vlădoiu Aurel PSD DA
172. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
173. Voinea Florea PSD DA
174. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
175. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 12:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro