Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:05

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 320/2006 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Române pentru Mediul de Afaceri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:176 58 49 14 25 9 8 6 7
- voturi pentru (DA):155 56 43 13 18 8 8 4 5
- voturi împotrivă (NU):7 - 3 - 3 - - 1 -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:13 2 3 - 4 1 - 1 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bădălău Niculae PSD DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Bănicioiu Nicolae PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buda Daniel PD-L DA
21. Buda Ioan PSD DA
22. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
23. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Câmpanu Liviu PNL DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
30. Ciontu Corneliu - -
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cocrea Olguța - DA
33. Codîrlă Liviu PRM DA
34. Constantinescu Viorel PSD DA
35. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Diaconescu Renică PC DA
38. Dobre Traian PNL DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
41. Dumitrescu Zamfir - DA
42. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
43. Dumitriu Mihai PSD DA
44. Dumitru Ion PSD DA
45. Dușa Mircea PSD DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Faina Constantin PC DA
48. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
49. Florea Damian PC DA
50. Furo Iuliu Ioan PRM DA
51. Gabor Gheorghe PNL DA
52. Găleteanu Monalisa PSD DA
53. Gerea Andrei Dominic PNL DA
54. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
55. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
56. Ghișe Ioan PNL DA
57. Giurgiu Mircia - DA
58. Godja Petru PSD DA
59. Gonțea Ion PD-L DA
60. Grigore Dan PD-L NU
61. Grosaru Mircea Minoritati DA
62. Gubandru Aurel PSD DA
63. Gușă Cozmin Horea - -
64. Hoban Ioan PNL DA
65. Hoinaru Marian PNL DA
66. Ibram Iusein Minoritati NU
67. Ifrim Mircea PRM DA
68. Ignat Miron Minoritati -
69. Kerekes Károly UDMR DA
70. Kovacs Attila UDMR -
71. Lakatos Petru UDMR DA
72. Macaleți Costică PSD DA
73. Man Mircea PD-L DA
74. Manolescu Oana Minoritati DA
75. Manta Pantelimon PC DA
76. Marian Dan Mihai PNL DA
77. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
78. Martin Eduard-Stelian PSD DA
79. Máté András-Levente UDMR DA
80. Matei Cătălin Lucian PSD DA
81. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
82. Mănescu Rareș Șerban PNL -
83. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
84. Merce Ilie PRM DA
85. Micula Cătălin PNL DA
86. Mihalache Sorin Dan PSD DA
87. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
88. Mircea Costache PRM DA
89. Mironescu Laurențiu PD-L DA
90. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
91. Mitrea Manuela PSD DA
92. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
93. Mocanu Alexandru PD-L DA
94. Mocanu Vasile PSD DA
95. Mohora Tudor PSD DA
96. Moisoiu Adrian PRM DA
97. Moldovan Emil Radu PSD DA
98. Momanu Corneliu PNL DA
99. Movilă Petru PD-L -
100. Munteanu Ioan PSD DA
101. Muscă Monica Octavia PNL DA
102. Nassar Rodica PSD DA
103. Nechita Aurel PSD DA
104. Nica Dan PSD DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
107. Niță Constantin PSD DA
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Oancea Viorel PNL DA
110. Olteanu Bogdan PNL DA
111. Ovidenie Costel - DA
112. Palăr Ionel PNL DA
113. Pardău Dumitru PNL DA
114. Paveliu Marian Sorin PNL DA
115. Petrea Constantin PD-L DA
116. Ponta Victor-Viorel PSD DA
117. Pop Claudiu Adrian PSD DA
118. Popa Cornel PNL NU
119. Popa Nicolae PC DA
120. Popescu Dan Ioan PSD DA
121. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
122. Preda Cezar-Florin PD-L -
123. Preda Ion PNL DA
124. Pruteanu Vasile PNL NU
125. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
126. Pupeză Viorel PSD DA
127. Pușcaș Vasile PSD DA
128. Pușcă Mircea Valer PNL DA
129. Racoceanu Viorel PD-L DA
130. Radan Mihai Minoritati DA
131. Raicu Romeo Marius PD-L -
132. Rogin Marius PD-L DA
133. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
134. Rus Ioan Aurel PRM DA
135. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
136. Sanda Victor PSD DA
137. Sandu Gabriel PNL DA
138. Sasu Ion PSD DA
139. Săniuță Marian-Florian PSD -
140. Săpunaru Nini PNL DA
141. Sârb Gheorghe PSD DA
142. Sârbu Mugurel Liviu - DA
143. Scutaru Adrian George PNL -
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Silaghi Ovidiu Ioan PNL -
146. Sóki Béla UDMR DA
147. Soporan Vasile Filip PSD DA
148. Stan Ioan PSD DA
149. Strungă Emil PNL DA
150. Szekely Levente Csaba UDMR DA
151. Știrbeț Cornel PNL DA
152. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
153. Tămagă Constantin PSD DA
154. Tărniceru Petru PSD -
155. Teodorescu George Alin PSD DA
156. Timar Liviu PSD DA
157. Timiș Ioan PSD DA
158. Toma Horia-Victor PNL DA
159. Tudor Constantin PC DA
160. Tudor Marcu PRM DA
161. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
162. Ujeniuc Dragoș PNL NU
163. Ungureanu Petre PNL DA
164. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
165. Ursărescu Dorinel PNL DA
166. Vasile Aurelia PSD DA
167. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
168. Vălean Adina Ioana PNL DA
169. Văsioiu Horia PD-L -
170. Vlase Petru Gabriel PSD DA
171. Vlădoiu Aurel PSD DA
172. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
173. Voinea Florea PSD DA
174. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
175. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
176. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 8:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro