Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 353/2006 pentru modificarea alin.(2) al art.15 din Legea nr.188/1999 privind Statutul funcționarilor publici
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 65 47 16 34 11 11 6 9
- voturi pentru (DA):189 60 47 14 34 11 11 4 8
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:3 2 - 1 - - - - -
- nu au votat:5 1 - 1 - - - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM -
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciontu Corneliu - DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Constantinescu Viorel PSD DA
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
42. Diaconescu Renică PC DA
43. Dobre Traian PNL DA
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
46. Dumitrescu Zamfir - DA
47. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
48. Dumitriu Mihai PSD Abținere
49. Dumitru Ion PSD DA
50. Dușa Mircea PSD DA
51. Duțu Stelian PD-L DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Faina Constantin PC DA
54. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
55. Fenechiu Relu PNL DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL DA
61. Găleteanu Monalisa PSD DA
62. Gerea Andrei Dominic PNL DA
63. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
64. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Giurgiu Mircia - -
67. Godja Petru PSD DA
68. Gonțea Ion PD-L DA
69. Grigore Dan PD-L DA
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gușă Cozmin Horea - DA
73. Hellvig Eduard Raul PC DA
74. Hoinaru Marian PNL DA
75. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ignat Miron Minoritati -
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PSD DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PC DA
83. Iustian Mircea Teodor PNL DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Kovacs Attila UDMR DA
86. Lakatos Petru UDMR DA
87. Lambrino Radu PD-L DA
88. Macaleți Costică PSD -
89. Man Mircea PD-L DA
90. Manda Iulian Claudiu PSD NU
91. Manta Pantelimon PC DA
92. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Matei Cătălin Lucian PSD DA
96. Mazăre Alexandru PSD NU
97. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
98. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
99. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
100. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
101. Mătușa Tudor PRM DA
102. Merce Ilie PRM DA
103. Micula Cătălin PNL DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
106. Mircea Costache PRM DA
107. Mironescu Laurențiu PD-L DA
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
109. Mitrea Manuela PSD DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mocanu Alexandru PD-L DA
112. Mocanu Vasile PSD DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
114. Mohora Tudor PSD DA
115. Moisoiu Adrian PRM DA
116. Moldovan Emil Radu PSD DA
117. Momanu Corneliu PNL DA
118. Movilă Petru PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nassar Rodica PSD DA
122. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
123. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
124. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
125. Niță Constantin PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oancea Viorel PNL DA
128. Olteanu Bogdan PNL DA
129. Oprea Gabriel PSD DA
130. Ovidenie Costel - DA
131. Pardău Dumitru PNL DA
132. Paveliu Marian Sorin PNL DA
133. Păun Nicolae Minoritati -
134. Petrea Constantin PD-L DA
135. Ponta Victor-Viorel PSD DA
136. Pop Claudiu Adrian PSD DA
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Nicolae PC DA
139. Popescu Dan Ioan PSD DA
140. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
141. Preda Cezar-Florin PD-L DA
142. Preda Ion PNL DA
143. Pruteanu Vasile PNL DA
144. Pupeză Viorel PSD DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Racoceanu Viorel PD-L DA
147. Radan Mihai Minoritati DA
148. Raicu Romeo Marius PD-L DA
149. Rădulescu Cristian PD-L DA
150. Rogin Marius PD-L DA
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
152. Rus Ioan Aurel PRM DA
153. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
154. Sandu Gabriel PNL DA
155. Sandu-Capră Mihai PNL DA
156. Sasu Ion PSD DA
157. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
158. Sârb Gheorghe PSD DA
159. Sârbu Mugurel Liviu - DA
160. Scutaru Adrian George PNL DA
161. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Soporan Vasile Filip PSD DA
166. Stan Ioan PSD DA
167. Stănescu Cristian PRM DA
168. Stoica Ion - DA
169. Străchinaru Petre PD-L DA
170. Strungă Emil PNL DA
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Știrbeț Cornel PNL DA
173. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
174. Știreanu Octavian PSD DA
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
177. Timar Liviu PSD DA
178. Timiș Ioan PSD DA
179. Toma Florentina Marilena PSD DA
180. Toma Horia-Victor PNL DA
181. Tudor Constantin PC DA
182. Turcan Raluca PNL DA
183. Țundrea Ioan PC DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ujeniuc Dragoș PNL DA
186. Ungureanu Petre PNL DA
187. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
188. Ursărescu Dorinel PNL DA
189. Varga Attila UDMR DA
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
192. Văsioiu Horia PD-L DA
193. Vlase Petru Gabriel PSD DA
194. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
198. Zegrean Augustin PD-L DA
199. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 21:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro