Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-2
Subiect vot: Vot final
PL 501/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.22/2006 pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.92/2003 privind Codul de procedură fiscală
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:261 85 60 20 43 17 14 13 9
- voturi pentru (DA):158 6 59 - 42 17 14 13 7
- voturi împotrivă (NU):99 76 1 20 - - - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 3 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD NU
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD NU
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD NU
20. Băeșu George PSD NU
21. Bănicioiu Nicolae PSD NU
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
24. Bejinariu Eugen - DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Brînză William Gabriel PD-L -
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM NU
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD -
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
40. Calimente Mihăiță PNL NU
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD NU
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD NU
48. Chiș Filonaș PSD NU
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM NU
54. Constantinescu Viorel PSD NU
55. Corlățean Titus PSD NU
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD NU
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD NU
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD NU
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitrescu Zamfir - NU
67. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
68. Dumitriu Mihai PSD NU
69. Dumitru Ion PSD NU
70. Dușa Mircea PSD NU
71. Duțu Stelian PD-L DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Eserghep Gelil PRM NU
74. Faina Constantin PC DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Florea Damian PC DA
78. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM NU
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Ghișe Ioan PNL DA
86. Giurgiu Mircia - DA
87. Godja Petru PSD NU
88. Gonțea Ion PD-L DA
89. Grigore Dan PD-L DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Gubandru Aurel PSD NU
92. Gușă Cozmin Horea - NU
93. Hanganu Romeo Octavian PC DA
94. Hoban Ioan PNL DA
95. Hoinaru Marian PNL DA
96. Hrebenciuc Viorel PSD NU
97. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L DA
101. Ignat Miron Minoritati DA
102. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
103. Ionescu Daniel PSD NU
104. Iordache Florin PSD NU
105. Iriza Marius PRM NU
106. Iustian Mircea Teodor PNL DA
107. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Kerekes Károly UDMR DA
111. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
112. Kovacs Attila UDMR DA
113. Lakatos Petru UDMR DA
114. Lambrino Radu PD-L DA
115. Liga Dănuț PD-L DA
116. Macaleți Costică PSD NU
117. Magheru Paul PRM NU
118. Man Mircea PD-L DA
119. Manda Iulian Claudiu PSD NU
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Manta Pantelimon PC DA
122. Marian Dan Mihai PNL DA
123. Marin Constantin PSD NU
124. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
125. Martin Eduard-Stelian PSD NU
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Matei Cătălin Lucian PSD NU
129. Mazăre Alexandru PSD NU
130. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
131. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
132. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
133. Mătușa Tudor PRM NU
134. Merce Ilie PRM NU
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Micula Cătălin PNL DA
137. Mihalache Sorin Dan PSD NU
138. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
139. Mircea Costache PRM NU
140. Mircovici Niculae Minoritati DA
141. Mironescu Laurențiu PD-L DA
142. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
143. Mitrea Manuela PSD NU
144. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
145. Mocanu Alexandru PD-L DA
146. Mocanu Vasile PSD NU
147. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohora Tudor PSD NU
150. Moisoiu Adrian PRM NU
151. Moldovan Emil Radu PSD NU
152. Momanu Corneliu PNL DA
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Movilă Petru PD-L DA
155. Munteanu Ioan PSD NU
156. Muscă Monica Octavia PNL DA
157. Nassar Rodica PSD NU
158. Nechita Aurel PSD NU
159. Nica Dan PSD NU
160. Nicolicea Eugen PSD NU
161. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
162. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
163. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
164. Niță Constantin PSD NU
165. Nosa Iuliu PSD NU
166. Oancea Viorel PNL DA
167. Olarean Aurel PD-L DA
168. Oltean Ioan PD-L DA
169. Olteanu Bogdan PNL DA
170. Oprea Gabriel PSD NU
171. Ovidenie Costel - DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pardău Dumitru PNL DA
174. Paveliu Marian Sorin PNL DA
175. Păun Nicolae Minoritati DA
176. Petrea Constantin PD-L DA
177. Plumb Rovana PSD -
178. Ponta Victor-Viorel PSD NU
179. Pop Claudiu Adrian PSD NU
180. Popa Cornel PNL DA
181. Popa Nicolae PC DA
182. Popescu Dan Ioan PSD NU
183. Popescu Florin Aurelian PNL DA
184. Popescu Ionica Constanța PC DA
185. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
186. Preda Cezar-Florin PD-L DA
187. Preda Ion PNL DA
188. Pruteanu Vasile PNL DA
189. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
190. Pupeză Viorel PSD NU
191. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
192. Pușcaș Vasile PSD NU
193. Pușcă Mircea Valer PNL DA
194. Racoceanu Viorel PD-L DA
195. Radan Mihai Minoritati DA
196. Raicu Romeo Marius PD-L DA
197. Rădulescu Cristian PD-L DA
198. Rogin Marius PD-L DA
199. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
200. Rus Ioan Aurel PRM NU
201. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
202. Sanda Victor PSD NU
203. Sandu Gabriel PNL DA
204. Sandu-Capră Mihai PNL DA
205. Sasu Ion PSD NU
206. Săniuță Marian-Florian PSD NU
207. Săpunaru Nini PNL DA
208. Sârb Gheorghe PSD NU
209. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
210. Sârbu Marian PSD NU
211. Sârbu Mugurel Liviu - DA
212. Scutaru Adrian George PNL DA
213. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
216. Sóki Béla UDMR DA
217. Soporan Vasile Filip PSD NU
218. Stan Ioan PSD NU
219. Stanciu Anghel PSD NU
220. Stănescu Cristian PRM NU
221. Stănișoară Mihai PD-L DA
222. Stoica Ion - DA
223. Străchinaru Petre PD-L DA
224. Strungă Emil PNL DA
225. Szekely Levente Csaba UDMR DA
226. Știrbeț Cornel PNL DA
227. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
228. Știreanu Octavian PSD NU
229. Tămagă Constantin PSD NU
230. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
231. Tărniceru Petru PSD NU
232. Teodorescu George Alin PSD NU
233. Timar Liviu PSD NU
234. Timiș Ioan PSD DA
235. Todoran Pavel PSD NU
236. Toma Florentina Marilena PSD NU
237. Toma Horia-Victor PNL DA
238. Toró Tiberiu UDMR DA
239. Tudor Constantin PC DA
240. Tudor Marcu PRM NU
241. Tudose Mihai PSD NU
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Țundrea Ioan PC DA
244. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
245. Ujeniuc Dragoș PNL DA
246. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
247. Ursărescu Dorinel PNL DA
248. Vainer Aurel Minoritati DA
249. Varga Attila UDMR DA
250. Vasile Aurelia PSD DA
251. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
252. Vălean Adina Ioana PNL DA
253. Văsioiu Horia PD-L DA
254. Vlădoiu Aurel PSD NU
255. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
256. Voinea Florea PSD NU
257. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
258. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
259. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
260. Zegrean Augustin PD-L DA
261. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 iunie 2019, 11:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro