Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-3
Subiect vot: Vot final
PL 423/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 23/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.39/1996 privind înființarea și funcționarea Fondului de garantare a depozitelor în sistemul bancar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:262 87 62 22 41 16 14 13 7
- voturi pentru (DA):260 85 62 22 41 16 14 13 7
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM DA
55. Corlățean Titus PSD DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD NU
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitrescu Zamfir - DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dumitru Ion PSD DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Duțu Stelian PD-L DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Eserghep Gelil PRM DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Florea Damian PC DA
78. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Georgescu Filip PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Gonțea Ion PD-L DA
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Hanganu Romeo Octavian PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Hrebenciuc Viorel PSD DA
99. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Igaș Traian Constantin PD-L DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iriza Marius PRM DA
107. Iustian Mircea Teodor PNL DA
108. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
109. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
110. Kerekes Károly UDMR DA
111. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
112. Kovacs Attila UDMR DA
113. Lakatos Petru UDMR DA
114. Lambrino Radu PD-L DA
115. Liga Dănuț PD-L DA
116. Macaleți Costică PSD DA
117. Magheru Paul PRM DA
118. Man Mircea PD-L DA
119. Manda Iulian Claudiu PSD DA
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Manta Pantelimon PC DA
122. Marian Dan Mihai PNL DA
123. Marin Constantin PSD DA
124. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
125. Martin Eduard-Stelian PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Matei Cătălin Lucian PSD DA
129. Mazăre Alexandru PSD DA
130. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
131. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
132. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
133. Mătușa Tudor PRM DA
134. Merce Ilie PRM DA
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Micula Cătălin PNL DA
137. Mihalache Sorin Dan PSD DA
138. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
139. Mircea Costache PRM DA
140. Mironescu Laurențiu PD-L DA
141. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
142. Mitrea Manuela PSD DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
144. Mînzînă Ion PRM DA
145. Mocanu Alexandru PD-L DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohora Tudor PSD DA
150. Moisoiu Adrian PRM DA
151. Moldovan Emil Radu PSD DA
152. Momanu Corneliu PNL DA
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
154. Movilă Petru PD-L DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Muscă Monica Octavia PNL DA
157. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD -
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Nica Dan PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
163. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
164. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
165. Niță Constantin PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Oancea Viorel PNL DA
168. Olarean Aurel PD-L DA
169. Oltean Ioan PD-L DA
170. Olteanu Bogdan PNL DA
171. Oprea Gabriel PSD DA
172. Ovidenie Costel - DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pardău Dumitru PNL DA
175. Paveliu Marian Sorin PNL DA
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Petrea Constantin PD-L DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel PSD DA
180. Pop Claudiu Adrian PSD DA
181. Popa Cornel PNL DA
182. Popa Nicolae PC DA
183. Popescu Dan Ioan PSD DA
184. Popescu Florin Aurelian PNL DA
185. Popescu Ionica Constanța PC DA
186. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
187. Preda Cezar-Florin PD-L DA
188. Preda Ion PNL DA
189. Pruteanu Vasile PNL DA
190. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
191. Pupeză Viorel PSD DA
192. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
193. Pușcaș Vasile PSD DA
194. Pușcă Mircea Valer PNL DA
195. Racoceanu Viorel PD-L DA
196. Radan Mihai Minoritati DA
197. Raicu Romeo Marius PD-L DA
198. Rădulescu Cristian PD-L DA
199. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
200. Rus Ioan Aurel PRM DA
201. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
202. Rușanu Dan Radu PNL DA
203. Sanda Victor PSD DA
204. Sandu Gabriel PNL DA
205. Sandu-Capră Mihai PNL DA
206. Sasu Ion PSD DA
207. Săniuță Marian-Florian PSD DA
208. Săpunaru Nini PNL DA
209. Sârb Gheorghe PSD DA
210. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
211. Sârbu Marian PSD DA
212. Sârbu Mugurel Liviu - DA
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Sóki Béla UDMR DA
218. Soporan Vasile Filip PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Anghel PSD DA
221. Stănescu Cristian PRM DA
222. Stănișoară Mihai PD-L DA
223. Stoica Ion - DA
224. Străchinaru Petre PD-L DA
225. Strungă Emil PNL DA
226. Szekely Levente Csaba UDMR DA
227. Știrbeț Cornel PNL DA
228. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
229. Știreanu Octavian PSD DA
230. Tămagă Constantin PSD DA
231. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
232. Tărniceru Petru PSD DA
233. Teodorescu George Alin PSD DA
234. Timar Liviu PSD DA
235. Timiș Ioan PSD DA
236. Todoran Pavel PSD DA
237. Toma Florentina Marilena PSD DA
238. Toma Horia-Victor PNL DA
239. Toró Tiberiu UDMR DA
240. Tudor Constantin PC DA
241. Tudor Marcu PRM DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Țundrea Ioan PC DA
245. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
246. Ujeniuc Dragoș PNL DA
247. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
248. Ursărescu Dorinel PNL DA
249. Vainer Aurel Minoritati DA
250. Varga Attila UDMR DA
251. Vasile Aurelia PSD DA
252. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
253. Vălean Adina Ioana PNL DA
254. Văsioiu Horia PD-L DA
255. Vlădoiu Aurel PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
257. Voinea Florea PSD DA
258. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
259. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
260. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
261. Zegrean Augustin PD-L DA
262. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 iunie 2019, 14:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro