Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-4
Subiect vot: Vot final
PL 508/2006 privind personalizarea centralizată a pașapoartelor cu date biometrice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:253 82 60 19 40 17 13 13 9
- voturi pentru (DA):248 78 60 19 40 17 13 12 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 3 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
24. Bejinariu Eugen - DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM DA
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Corlățean Titus PSD DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dida Corneliu Ioan PSD DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Duțu Stelian PD-L DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Eserghep Gelil PRM DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Damian PC DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Godja Petru PSD DA
86. Gonțea Ion PD-L DA
87. Grigore Dan PD-L DA
88. Grosaru Mircea Minoritati DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hoinaru Marian PNL DA
94. Hrebenciuc Viorel PSD DA
95. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L DA
98. Ignat Miron Minoritati -
99. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
100. Ionescu Daniel PSD DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PNL DA
104. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
108. Kovacs Attila UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lambrino Radu PD-L DA
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Macaleți Costică PSD DA
113. Magheru Paul PRM DA
114. Man Mircea PD-L DA
115. Manda Iulian Claudiu PSD DA
116. Manolescu Oana Minoritati DA
117. Manta Pantelimon PC DA
118. Marian Dan Mihai PNL DA
119. Marin Constantin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Matei Cătălin Lucian PSD DA
123. Mazăre Alexandru PSD DA
124. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
125. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
126. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihalache Sorin Dan PSD DA
131. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
132. Mircea Costache PRM DA
133. Mircovici Niculae Minoritati DA
134. Mironescu Laurențiu PD-L DA
135. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
138. Mînzînă Ion PRM DA
139. Mocanu Alexandru PD-L DA
140. Mocanu Vasile PSD DA
141. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mohora Tudor PSD DA
144. Moisoiu Adrian PRM DA
145. Moldovan Emil Radu PSD DA
146. Momanu Corneliu PNL DA
147. Movilă Petru PD-L DA
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Muscă Monica Octavia PNL DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Nica Dan PSD DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
155. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
156. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
157. Niță Constantin PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Oancea Viorel PNL DA
160. Oltean Ioan PD-L DA
161. Olteanu Bogdan PNL DA
162. Oprea Gabriel PSD DA
163. Ovidenie Costel - DA
164. Palăr Ionel PNL DA
165. Pardău Dumitru PNL DA
166. Paveliu Marian Sorin PNL DA
167. Păun Nicolae Minoritati DA
168. Petrea Constantin PD-L DA
169. Plumb Rovana PSD DA
170. Ponta Victor-Viorel PSD DA
171. Pop Claudiu Adrian PSD DA
172. Popa Cornel PNL DA
173. Popa Nicolae PC DA
174. Popescu Dan Ioan PSD Abținere
175. Popescu Florin Aurelian PNL DA
176. Popescu Ionica Constanța PC DA
177. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
178. Preda Cezar-Florin PD-L DA
179. Preda Ion PNL DA
180. Pruteanu Vasile PNL DA
181. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
182. Pupeză Viorel PSD DA
183. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
184. Pușcaș Vasile PSD DA
185. Pușcă Mircea Valer PNL DA
186. Racoceanu Viorel PD-L DA
187. Radan Mihai Minoritati DA
188. Raicu Romeo Marius PD-L DA
189. Rădulescu Cristian PD-L DA
190. Rogin Marius PD-L DA
191. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
192. Rus Ioan Aurel PRM DA
193. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
194. Rușanu Dan Radu PNL DA
195. Sanda Victor PSD DA
196. Sandu Gabriel PNL DA
197. Sandu-Capră Mihai PNL DA
198. Sasu Ion PSD DA
199. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
200. Săpunaru Nini PNL DA
201. Sârb Gheorghe PSD DA
202. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
203. Sârbu Marian PSD DA
204. Sârbu Mugurel Liviu - DA
205. Scutaru Adrian George PNL DA
206. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
209. Sóki Béla UDMR DA
210. Soporan Vasile Filip PSD DA
211. Stan Ioan PSD DA
212. Stanciu Anghel PSD -
213. Stănescu Cristian PRM DA
214. Stănișoară Mihai PD-L DA
215. Stoica Ion - DA
216. Străchinaru Petre PD-L DA
217. Strungă Emil PNL DA
218. Szekely Levente Csaba UDMR DA
219. Știrbeț Cornel PNL DA
220. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
221. Știreanu Octavian PSD DA
222. Tămagă Constantin PSD DA
223. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
224. Tărniceru Petru PSD DA
225. Teodorescu George Alin PSD DA
226. Timar Liviu PSD DA
227. Timiș Ioan PSD DA
228. Todoran Pavel PSD DA
229. Toma Florentina Marilena PSD DA
230. Toma Horia-Victor PNL DA
231. Toró Tiberiu UDMR DA
232. Tudor Constantin PC DA
233. Tudor Marcu PRM DA
234. Tudose Mihai PSD DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Țundrea Ioan PC DA
237. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
238. Ujeniuc Dragoș PNL DA
239. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
240. Ursărescu Dorinel PNL DA
241. Vainer Aurel Minoritati DA
242. Varga Attila UDMR DA
243. Vasile Aurelia PSD DA
244. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
245. Vălean Adina Ioana PNL DA
246. Văsioiu Horia PD-L DA
247. Vlădoiu Aurel PSD DA
248. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
249. Voinea Florea PSD DA
250. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
251. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
252. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
253. Zgonea Valeriu Ștefan PSD Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 6:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro