Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:30 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:30

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 39/2017).
PHC 39/2017 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:220 104 47 18 19 10 10 11 1
- voturi pentru (DA):219 104 47 18 19 10 9 11 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cristache Cătălin PMP DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gheorghiu Bogdan PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Ghilea Găvrilă PNL DA
87. Ghinea Cristian USR DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Halici Nicușor PSD DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
93. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Iacomi Iulian PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lungu Tudorița PNL DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Manole Petre-Florin PSD DA
116. Mareș Mara PNL DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
126. Movilă Petru PMP -
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
130. Neagu Nicolae PNL DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL DA
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Olar Corneliu PNL DA
141. Olteanu Daniel PNL DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Palăr Ionel PNL DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pau Radu - Adrian PSD DA
149. Păle Dănuț PSD DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD DA
156. Pop Andrei PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Rareș Tudor USR DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
161. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
162. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prună Cristina-Mădălina USR DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Rădulescu Alexandru PSD DA
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
168. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL DA
172. Romanescu Cristinel PNL DA
173. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
174. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
175. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
176. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
177. Sefer Cristian-George PMP DA
178. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
181. Simion Lucian-Eduard PSD DA
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șarapatin Elvira PSD DA
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șișcu George PNL DA
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șova Lucian PSD DA
198. Șovăială Constantin PNL DA
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefan Ion PNL DA
201. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
202. Tabugan Ion PMP DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Todor Adrian PSD DA
207. Tripa Florin-Dan PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
211. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
212. Varga Glad-Aurel PNL DA
213. Vasilică Radu Costin PSD DA
214. Vass Levente UDMR DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
218. Vosganian Varujan ALDE DA
219. Zainea Cornel USR DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro