Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:31

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic si Social European si Comitetul Regiunilor - Imbunatatirea si modernizarea educatiei COM (2016) 941 (PH CD 41/2017).
PHC 41/2017 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Îmbunătățirea și modernizarea educației COM (2016) 941
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:241 - 122 48 18 18 11 12 11 1
- voturi pentru (DA):238 - 122 47 17 18 11 12 10 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Badea Leonardo PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PMP DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian ALDE DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL -
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghilea Găvrilă PNL DA
90. Ghinea Cristian USR DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iacomi Iulian PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ignat Miron Minoritati NU
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ionescu George PNL DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupașcu Costel PSD DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
127. Mihalescul Dumitru PNL DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
131. Mocanu Adrian PMP DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Movilă Petru PMP DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR -
140. Neagu Nicolae PNL DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Olteanu Daniel PNL DA
152. Oprea Dumitru PNL DA
153. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pau Radu - Adrian PSD DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petrea Gabriel PSD DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Petric Octavian PSD DA
163. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
164. Ponta Victor-Viorel PSD DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR DA
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
172. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Rădulescu Alexandru PSD DA
177. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
186. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
187. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Sefer Cristian-George PMP DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Spânu Ion PSD DA
198. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
199. Stancu Florinel PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Szabó Ödön UDMR DA
205. Șarapatin Elvira PSD DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șotcan Theodora PSD DA
210. Șova Lucian PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Ștefan Ion PNL DA
214. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Tabugan Ion PMP DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Terea Ioan PSD DA
219. Tîlvăr Angel PSD DA
220. Todor Adrian PSD DA
221. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
222. Toma Ilie PSD DA
223. Tripa Florin-Dan PSD DA
224. Trușcă Constantin PSD DA
225. Tudor Beatrice PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
228. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
229. Varga Glad-Aurel PNL DA
230. Vasilică Radu Costin PSD DA
231. Vass Levente UDMR DA
232. Văcaru Alin Vasile PSD DA
233. Velcea Nicolae PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
238. Vosganian Varujan ALDE DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 3:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro