Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:33 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:33

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 134/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.88/2016 pentru suspendarea prevederilor art.23 alin.(1) lit.c) din Legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 - 127 49 22 18 11 12 12 1
- voturi pentru (DA):221 - 127 48 22 1 10 1 11 1
- voturi împotrivă (NU):18 - - - - 17 1 - - -
- abțineri:12 - - - - - - 11 1 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PMP Abținere
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP Abținere
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian ALDE NU
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cristache Cătălin PMP Abținere
63. Csép Éva-Andrea UDMR NU
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR NU
81. Farago Petru UDMR NU
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Damian ALDE DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Gudu Vasile PNL -
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela PSD DA
106. Iacomi Iulian PSD DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kelemen Hunor UDMR NU
120. Korodi Attila UDMR NU
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
138. Mocanu Adrian PMP Abținere
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Movilă Petru PMP Abținere
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neagu Nicolae PNL DA
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL DA
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Olar Corneliu PNL DA
158. Olteanu Daniel PNL DA
159. Oprea Dumitru PNL DA
160. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pau Radu - Adrian PSD DA
166. Păle Dănuț PSD DA
167. Petrea Gabriel PSD DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Petric Octavian PSD DA
170. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
171. Ponta Victor-Viorel PSD DA
172. Pop Andrei PSD DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR DA
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
185. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
195. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
196. Sefer Cristian-George PMP Abținere
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Seres Dénes UDMR NU
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PSD DA
205. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
206. Stancu Florinel PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
210. Suciu Matei PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Szabó Ödön UDMR NU
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șotcan Theodora PSD DA
218. Șova Lucian PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Corneliu PSD DA
221. Ștefan Ion PNL DA
222. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tabugan Ion PMP Abținere
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tomac Eugen PMP Abținere
232. Tripa Florin-Dan PSD DA
233. Trușcă Constantin PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
238. Varga Glad-Aurel PNL DA
239. Vasilică Radu Costin PSD DA
240. Vass Levente UDMR NU
241. Văcaru Alin Vasile PSD DA
242. Velcea Nicolae PSD DA
243. Vexler Silviu Minoritati DA
244. Vișan George-Gabriel PSD DA
245. Vîlceanu Dan PNL DA
246. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
247. Vlase Petru Gabriel PSD DA
248. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
249. Vosganian Varujan ALDE DA
250. Zainea Cornel USR DA
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 2:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro