Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:35 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:35

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:249 124 50 21 17 11 13 12 1
- voturi pentru (DA):175 123 4 - 15 10 12 11 -
- voturi împotrivă (NU):27 - 4 21 1 1 - - -
- abțineri:46 1 41 - 1 - 1 1 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Badea Leonardo PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PMP DA
15. Banias Mircea Marius - Abținere
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL Abținere
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian ALDE NU
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL Abținere
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL -
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Viorica PNL Abținere
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR NU
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csoma Botond UDMR NU
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL Abținere
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL Abținere
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
75. Dohotaru Adrian-Octavian USR NU
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
80. Farago Petru UDMR DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian ALDE DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
95. Gheorghiu Bogdan PNL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
98. Ghinea Cristian USR NU
99. Giugea Nicolae PNL Abținere
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL Abținere
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Iacomi Iulian PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR NU
114. Ionescu George PNL Abținere
115. Ioniță Antoneta PNL Abținere
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL Abținere
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manole Petre-Florin PSD Abținere
128. Mareș Mara PNL Abținere
129. Marica Petru-Sorin PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mocanu Adrian PMP DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
138. Movilă Petru PMP DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
143. Neagu Nicolae PNL Abținere
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL DA
154. Olteanu Daniel PNL Abținere
155. Oprea Dumitru PNL Abținere
156. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Palăr Ionel PNL Abținere
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Petric Octavian PSD DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
169. Ponta Victor-Viorel PSD DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR NU
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR NU
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
185. Roman Florin-Claudiu PNL DA
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Romanescu Cristinel PNL DA
188. Roșca Lucreția PSD DA
189. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
190. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
191. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
192. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
193. Sefer Cristian-George PMP DA
194. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
197. Simion Lucian-Eduard PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PSD DA
202. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
203. Stancu Florinel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
207. Suciu Matei PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șarapatin Elvira PSD DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL Abținere
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șova Lucian PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL Abținere
217. Ștefan Corneliu PSD DA
218. Ștefan Ion PNL Abținere
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
220. Tabugan Ion PMP DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Tomac Eugen PMP DA
228. Tripa Florin-Dan PSD DA
229. Trușcă Constantin PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcan Raluca PNL Abținere
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Varga Glad-Aurel PNL NU
236. Vasile Daniel Minoritati DA
237. Vasilică Radu Costin PSD DA
238. Vass Levente UDMR DA
239. Văcaru Alin Vasile PSD DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vișan George-Gabriel PSD DA
242. Vîlceanu Dan PNL Abținere
243. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
246. Vosganian Varujan ALDE DA
247. Zainea Cornel USR NU
248. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 18:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro