Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:40 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:40

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 142/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.2/2017 privind unele măsuri fiscal-bugetare, precum și modificarea și completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:256 129 49 21 18 12 11 15 1
- voturi pentru (DA):232 128 48 - 17 12 11 15 1
- voturi împotrivă (NU):21 - - 21 - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian ALDE DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Chiriță Dumitru PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR NU
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Ghilea Găvrilă PNL DA
100. Ghinea Cristian USR NU
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela PSD DA
109. Iacomi Iulian PSD DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ignat Miron Minoritati DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR NU
117. Ionescu George PNL -
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
141. Mocanu Adrian PMP DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
145. Movilă Petru PMP DA
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel PNL DA
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pau Radu - Adrian PSD DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Ponta Victor-Viorel PSD DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR NU
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR NU
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Romanescu Cristinel PNL DA
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Rotaru Alexandru PSD DA
197. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
198. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
199. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
200. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
201. Sefer Cristian-George PMP DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
205. Simion Lucian-Eduard PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
207. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Spânu Ion PSD DA
210. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
211. Stancu Florinel PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Alexandru PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șova Lucian PSD DA
224. Șovăială Constantin PNL DA
225. Ștefan Corneliu PSD DA
226. Ștefan Ion PNL DA
227. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tabugan Ion PMP DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
235. Tomac Eugen PMP DA
236. Tripa Florin-Dan PSD DA
237. Trușcă Constantin PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Vasilică Radu Costin PSD -
244. Vass Levente UDMR DA
245. Văcaru Alin Vasile PSD DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vișan George-Gabriel PSD DA
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Vosganian Varujan ALDE DA
254. Zainea Cornel USR NU
255. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 8:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro