Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:41

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 324/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.16/2016 pentru completarea anexei la Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2013 privind aplicarea în perioada 2013-2018 a unor măsuri de protecție socială acordată persoanelor disponibilizate prin concedieri colective efectuate în baza planurilor de disponibilizare, precum și alte măsuri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 126 49 22 19 13 12 16 1
- voturi pentru (DA):257 126 48 22 19 13 12 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian ALDE DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Damian ALDE DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Ghinea Cristian USR DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Iacomi Iulian PSD DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ignat Miron Minoritati DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL -
117. Ioniță Antoneta PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Kelemen Hunor UDMR DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
142. Mocanu Adrian PMP DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Movilă Petru PMP DA
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel PNL DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pau Radu - Adrian PSD DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Ponta Victor-Viorel PSD DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Mihai Valentin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Romanescu Cristinel PNL DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Alexandru PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
203. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
204. Sefer Cristian-George PMP DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Spânu Ion PSD DA
212. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
217. Suciu Matei PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL DA
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefan Ion PNL DA
228. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tabugan Ion PMP DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Tîlvăr Angel PSD DA
234. Todor Adrian PSD DA
235. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
236. Tomac Eugen PMP DA
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Trușcă Constantin PSD DA
239. Tudor Beatrice PSD DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Glad-Aurel PNL DA
244. Vasile Daniel Minoritati DA
245. Vasilică Radu Costin PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Văcaru Alin Vasile PSD DA
248. Velcea Nicolae PSD DA
249. Vexler Silviu Minoritati DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL DA
252. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
253. Vlase Petru Gabriel PSD DA
254. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
255. Vosganian Varujan ALDE DA
256. Zainea Cornel USR DA
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 18:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro