Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-7
Subiect vot: Vot final
PL 469/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.24/2006 pentru prelungirea aplicării prevederilor art.167¹ din Legea nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:265 84 62 22 42 16 16 13 10
- voturi pentru (DA):264 83 62 22 42 16 16 13 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM DA
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Corlățean Titus PSD DA
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Damian PC DA
80. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
81. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
82. Furo Iuliu Ioan PRM DA
83. Gabor Gheorghe PNL DA
84. Găleteanu Monalisa PSD DA
85. Georgescu Filip PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
88. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
89. Ghișe Ioan PNL DA
90. Giurgiu Mircia - DA
91. Godja Petru PSD DA
92. Gonțea Ion PD-L DA
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Grosaru Mircea Minoritati DA
95. Gubandru Aurel PSD DA
96. Gușă Cozmin Horea - DA
97. Hanganu Romeo Octavian PC DA
98. Hellvig Eduard Raul PC DA
99. Hoban Ioan PNL DA
100. Hoinaru Marian PNL DA
101. Hrebenciuc Viorel PSD DA
102. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Igaș Traian Constantin PD-L DA
106. Ignat Miron Minoritati DA
107. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
108. Ionescu Daniel PSD DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Iordache Grațiela Denisa PC DA
111. Iriza Marius PRM DA
112. Iustian Mircea Teodor PNL DA
113. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
114. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
115. Kerekes Károly UDMR DA
116. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
117. Kovacs Attila UDMR DA
118. Lakatos Petru UDMR DA
119. Lambrino Radu PD-L DA
120. Liga Dănuț PD-L DA
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Magheru Paul PRM DA
123. Man Mircea PD-L DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Manta Pantelimon PC DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD DA
129. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
130. Martin Eduard-Stelian PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Matei Cătălin Lucian PSD DA
134. Mazăre Alexandru PSD DA
135. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
136. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
137. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
138. Mătușa Tudor PRM DA
139. Merce Ilie PRM DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Micula Cătălin PNL DA
142. Mihalache Sorin Dan PSD DA
143. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
144. Mircea Costache PRM DA
145. Mircovici Niculae Minoritati DA
146. Mironescu Laurențiu PD-L DA
147. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
150. Mînzînă Ion PRM DA
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moisoiu Adrian PRM DA
155. Moldovan Emil Radu PSD DA
156. Momanu Corneliu PNL DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Muscă Monica Octavia PNL DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nica Dan PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
167. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
168. Niță Constantin PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Oancea Viorel PNL DA
171. Olarean Aurel PD-L DA
172. Oltean Ioan PD-L DA
173. Olteanu Bogdan PNL DA
174. Ovidenie Costel - DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Paveliu Marian Sorin PNL DA
178. Păun Nicolae Minoritati DA
179. Petrea Constantin PD-L DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD DA
182. Pop Claudiu Adrian PSD DA
183. Popa Cornel PNL DA
184. Popa Nicolae PC DA
185. Popescu Dan Ioan PSD DA
186. Popescu Florin Aurelian PNL DA
187. Popescu Ionica Constanța PC DA
188. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
189. Preda Cezar-Florin PD-L DA
190. Preda Ion PNL DA
191. Pruteanu Vasile PNL DA
192. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
193. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
194. Pușcaș Vasile PSD DA
195. Pușcă Mircea Valer PNL DA
196. Racoceanu Viorel PD-L DA
197. Radan Mihai Minoritati DA
198. Raicu Romeo Marius PD-L DA
199. Rădulescu Cristian PD-L DA
200. Rogin Marius PD-L DA
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
202. Rus Ioan Aurel PRM DA
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Sanda Victor PSD DA
205. Sandu Gabriel PNL DA
206. Sandu-Capră Mihai PNL DA
207. Sasu Ion PSD DA
208. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Sârb Gheorghe PSD DA
211. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
212. Sârbu Marian PSD DA
213. Sârbu Mugurel Liviu - DA
214. Scutaru Adrian George PNL DA
215. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
218. Sóki Béla UDMR DA
219. Soporan Vasile Filip PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD DA
222. Stănescu Cristian PRM DA
223. Stănișoară Mihai PD-L DA
224. Stoica Ion - DA
225. Străchinaru Petre PD-L DA
226. Strungă Emil PNL DA
227. Szekely Levente Csaba UDMR DA
228. Știrbeț Cornel PNL DA
229. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
230. Știreanu Octavian PSD DA
231. Tămagă Constantin PSD DA
232. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
233. Tărniceru Petru PSD DA
234. Teodorescu George Alin PSD DA
235. Timar Liviu PSD DA
236. Timiș Ioan PSD DA
237. Todoran Pavel PSD DA
238. Toma Florentina Marilena PSD DA
239. Toma Horia-Victor PNL DA
240. Toró Tiberiu UDMR DA
241. Tudor Constantin PC DA
242. Tudor Marcu PRM DA
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Țundrea Ioan PC DA
246. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
247. Ujeniuc Dragoș PNL DA
248. Ungureanu Petre PNL DA
249. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
250. Ursărescu Dorinel PNL DA
251. Vainer Aurel Minoritati DA
252. Varga Attila UDMR DA
253. Vasile Aurelia PSD DA
254. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
255. Vălean Adina Ioana PNL DA
256. Văsioiu Horia PD-L DA
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlădoiu Aurel PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
260. Voinea Florea PSD DA
261. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
262. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
263. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
264. Zegrean Augustin PD-L DA
265. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 iunie 2019, 14:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro