Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:51 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:51

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 586/2014 privind pensiile ocupaționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:259 129 46 24 18 13 12 16 1
- voturi pentru (DA):200 129 1 24 18 13 - 14 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 44 - - - 12 1 -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Balint Liviu-Ioan PMP NU
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL NU
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cristache Cătălin PMP NU
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL NU
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
99. Gheorghiu Bogdan PNL NU
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghilea Găvrilă PNL NU
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Giugea Nicolae PNL NU
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Iacomi Iulian PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George PNL NU
120. Ioniță Antoneta PNL NU
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL NU
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL NU
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
140. Mihalescul Dumitru PNL NU
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
144. Mocanu Adrian PMP NU
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP NU
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL NU
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL NU
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL NU
165. Olteanu Daniel PNL NU
166. Oprea Dumitru PNL NU
167. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL NU
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Pau Radu - Adrian PSD DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Ponta Victor-Viorel PSD DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Mihai Valentin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Romanescu Cristinel PNL NU
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Alexandru PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PMP NU
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Spânu Ion PSD DA
212. Stancu Florinel PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șarapatin Elvira PSD DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL NU
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL NU
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefan Ion PNL NU
228. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
235. Tomac Eugen PMP NU
236. Tripa Florin-Dan PSD DA
237. Trușcă Constantin PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Turcan Raluca PNL NU
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Glad-Aurel PNL NU
244. Vasile Daniel Minoritati DA
245. Vasilică Radu Costin PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Văcaru Alin Vasile PSD DA
248. Velcea Nicolae PSD DA
249. Vexler Silviu Minoritati DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL NU
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
256. Vosganian Varujan ALDE DA
257. Zainea Cornel USR DA
258. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 3:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro