Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:52 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:52

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 487/2016 privind modificarea Legii nr.188 din 8 decembrie 1999 privind Statutul funcționarilor publici
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:262 130 49 23 18 13 12 16 1
- voturi pentru (DA):256 127 48 23 18 12 12 15 1
- voturi împotrivă (NU):3 2 1 - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - 1 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela PSD DA
112. Iacomi Iulian PSD DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocanu Adrian PMP DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Olteanu Daniel PNL DA
166. Oprea Dumitru PNL DA
167. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pau Radu - Adrian PSD DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petrea Gabriel PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel PSD DA
180. Pop Andrei PSD DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Florin PSD DA
184. Popa Mihai Valentin PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Rădulescu Alexandru PSD DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion Lucian-Eduard PSD Abținere
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
220. Suciu Matei PSD DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șotcan Theodora PSD DA
228. Șova Lucian PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Ion PNL DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Tîlvăr Angel PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
238. Tomac Eugen PMP DA
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Trușcă Constantin PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Varga Glad-Aurel PNL DA
247. Vasile Daniel Minoritati DA
248. Vasilică Radu Costin PSD NU
249. Vass Levente UDMR DA
250. Văcaru Alin Vasile PSD DA
251. Velcea Nicolae PSD NU
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vișan George-Gabriel PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Vîrză Mihăiță PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
259. Vosganian Varujan ALDE DA
260. Zainea Cornel USR DA
261. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 noiembrie 2018, 13:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro