Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:52 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:52

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 407/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.208/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 128 49 23 18 13 13 16 1
- voturi pentru (DA):261 128 49 23 18 13 13 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Chiriță Dumitru PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Iacomi Iulian PSD DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Ioniță Antoneta PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
139. Mihalescul Dumitru PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
143. Mocanu Adrian PMP DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Olteanu Daniel PNL DA
166. Oprea Dumitru PNL DA
167. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Pau Radu - Adrian PSD DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Ponta Victor-Viorel PSD DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Mihai Valentin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Romanescu Cristinel PNL DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Alexandru PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
203. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
204. Sefer Cristian-George PMP DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion PSD DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
214. Stancu Florinel PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
218. Suciu Matei PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șarapatin Elvira PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șova Lucian PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL DA
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Ion PNL DA
230. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Terea Ioan PSD DA
234. Tîlvăr Angel PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
237. Tomac Eugen PMP DA
238. Tripa Florin-Dan PSD DA
239. Trușcă Constantin PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilică Radu Costin PSD DA
248. Vass Levente UDMR DA
249. Văcaru Alin Vasile PSD DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Vosganian Varujan ALDE DA
259. Zainea Cornel USR DA
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 13:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro