Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:34 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:34

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pl-x nr.162/2014 - Propunere 1
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:124 60 21 13 11 5 8 6
- voturi pentru (DA):76 60 1 - - 5 4 6
- voturi împotrivă (NU):33 - 17 13 - - 3 -
- abțineri:13 - 2 - 11 - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Antal István-János UDMR Abținere
3. Anton Anton ALDE DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Benkő Erika UDMR Abținere
8. Bichineț Corneliu PMP DA
9. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Botez Mihai-Cătălin USR NU
15. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
16. Bran Ioana PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR NU
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Cherecheș Viorica PNL NU
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Codreanu Constantin PMP NU
26. Cosma Lavinia-Corina USR NU
27. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
28. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
29. Cupă Ion ALDE DA
30. Dinu Cristina-Elena PSD DA
31. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
32. Dunava Costel Neculai PSD DA
33. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
34. Farago Petru UDMR Abținere
35. Gavrilă Camelia PSD DA
36. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
37. Georgescu Nicolae PSD DA
38. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
39. Gheorghe Tinel PNL NU
40. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
41. Ghilea Găvrilă PNL NU
42. Ghinea Cristian USR NU
43. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
44. Gudu Vasile PNL NU
45. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
46. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
47. Huncă Mihaela PSD DA
48. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
49. Iacomi Iulian PSD DA
50. Ion Stelian-Cristian USR NU
51. Ioniță Antoneta PNL NU
52. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
53. Lazăr Sorin PSD DA
54. Lovin Dumitru ALDE DA
55. Lungu Tudorița PNL NU
56. Lupescu Dumitru USR NU
57. Marica Petru-Sorin PSD DA
58. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
59. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
60. Mohaci Mihai PSD DA
61. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
62. Movilă Petru PMP DA
63. Munteanu Ioan PSD DA
64. Neagu Nicolae PNL NU
65. Neață Eugen PSD DA
66. Niță Nicu PSD DA
67. Olar Corneliu PNL DA
68. Olteanu Daniel PNL NU
69. Oprea Dumitru PNL NU
70. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
71. Oteșanu Daniela PSD DA
72. Pană Adriana-Doina PSD DA
73. Pașcan Emil-Marius PMP NU
74. Pau Radu - Adrian PSD DA
75. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
76. Pop Georgian PSD DA
77. Pop Tudor Rareș USR NU
78. Popa Florin PSD DA
79. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
80. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
81. Rădulescu Alexandru PSD DA
82. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
83. Răduț Violeta PSD DA
84. Roman Florin-Claudiu PNL NU
85. Romanescu Cristinel PNL NU
86. Roșca Lucreția PSD DA
87. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
88. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
89. Sefer Cristian-George PMP NU
90. Seres Dénes UDMR Abținere
91. Simion Lucian-Eduard PSD DA
92. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
93. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
94. Solomon Adrian PSD DA
95. Spânu Ion PSD DA
96. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
97. Stănescu Alexandru PSD DA
98. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
99. Szabó Ödön UDMR Abținere
100. Șimon Gheorghe PSD DA
101. Șotcan Theodora PSD DA
102. Șovăială Constantin PNL NU
103. Ștefan Corneliu PSD DA
104. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
105. Tabugan Ion PMP -
106. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
107. Terea Ioan PSD DA
108. Todor Adrian PSD DA
109. Tripa Florin-Dan PSD DA
110. Tudor Beatrice PSD DA
111. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
112. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
113. Varga Glad-Aurel PNL NU
114. Vasile Daniel Minoritati DA
115. Vasilică Radu Costin PSD DA
116. Vass Levente UDMR Abținere
117. Vexler Silviu Minoritati DA
118. Vișan George-Gabriel PSD DA
119. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
120. Vlase Petru Gabriel PSD DA
121. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
122. Zainea Cornel USR NU
123. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
124. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 15:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro