Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 142/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.2/2017 privind unele măsuri fiscal-bugetare, precum și modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:142 70 26 15 9 5 6 11
- voturi pentru (DA):134 70 23 13 7 5 5 11
- voturi împotrivă (NU):6 - 3 2 1 - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Anton Anton ALDE DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Balan Ioan PNL NU
6. Barna Ilie Dan USR DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benkő Erika UDMR DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
17. Bran-Voinea Ioana PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buican Cristian PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR DA
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Cherecheș Viorica PNL DA
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Codreanu Constantin PMP DA
31. Csép Éva-Andrea UDMR DA
32. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Cupșa Ioan PNL DA
35. Dehelean Silviu USR DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Farago Petru UDMR DA
42. Furic Iarco Minoritati DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Gavrilă Camelia PSD DA
45. Găină Mihăiță PSD DA
46. Georgescu Nicolae PSD DA
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
48. Gheorghe Tinel PNL DA
49. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
50. Ghilea Găvrilă PNL DA
51. Ghinea Cristian USR NU
52. Giugea Nicolae PNL DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
54. Gudu Vasile PNL DA
55. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Huncă Mihaela PSD DA
58. Iacomi Iulian PSD DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
64. Korodi Attila UDMR -
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Longher Victoria Minoritati DA
67. Lovin Dumitru ALDE DA
68. Lungu Tudorița PNL DA
69. Lupașcu Costel PSD DA
70. Lupescu Dumitru USR DA
71. Mareș Mara PNL DA
72. Marica Petru-Sorin PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
74. Mihalescul Dumitru PNL DA
75. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
76. Mohaci Mihai PSD DA
77. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Neagu Nicolae PNL DA
80. Neață Eugen PSD DA
81. Nicolae Andrei PSD DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Niță Nicu PSD DA
84. Olteanu Daniel PNL DA
85. Oprea Dumitru PNL DA
86. Oteșanu Daniela PSD DA
87. Pambuccian Varujan Minoritati DA
88. Pană Adriana-Doina PSD DA
89. Pau Radu - Adrian PSD DA
90. Păle Dănuț PSD DA
91. Petrea Gabriel PSD DA
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
94. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
95. Pop Georgian PSD DA
96. Pop Rareș Tudor USR DA
97. Popa Florin PSD DA
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
101. Rădulescu Alexandru PSD DA
102. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
103. Roman Florin-Claudiu PNL DA
104. Roman Ioan Sorin PSD DA
105. Romanescu Cristinel PNL DA
106. Roșca Lucreția PSD DA
107. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
108. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
109. Seres Dénes UDMR DA
110. Simion Lucian-Eduard PSD DA
111. Simionca Ionuț PMP Abținere
112. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
114. Solomon Adrian PSD DA
115. Spânu Ion PSD DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
118. Șarapatin Elvira PSD DA
119. Șotcan Theodora PSD DA
120. Șova Lucian PSD DA
121. Șovăială Constantin PNL DA
122. Tabugan Ion PMP DA
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
124. Todor Adrian PSD DA
125. Tripa Florin-Dan PSD DA
126. Tudor Beatrice PSD DA
127. Turcan Raluca PNL NU
128. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
129. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
130. Vasile Daniel Minoritati DA
131. Vasilică Radu Costin PSD DA
132. Vass Levente UDMR DA
133. Văcaru Alin Vasile PSD DA
134. Vexler Silviu Minoritati DA
135. Vișan George-Gabriel PSD DA
136. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
137. Vlase Petru Gabriel PSD DA
138. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
139. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
140. Zainea Cornel USR DA
141. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
142. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 10:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro