Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 11:57 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 11:57

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 168/2017 privind trecerea orașului Căzănești la rangul de comună și pentru abrogarea Legii nr.134/2004 privind declararea ca oraș a comunei Căzănești, județul Ialomița
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:160 78 28 19 11 4 7 12 1
- voturi pentru (DA):158 78 28 18 11 3 7 12 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PMP DA
7. Banias Mircea Marius - DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Benkő Erika UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR -
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Codreanu Constantin PMP DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cupă Ion ALDE Abținere
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dobre Mircea-Titus PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
49. Drulă Cătălin USR DA
50. Dunava Costel Neculai PSD DA
51. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Farago Petru UDMR DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Furic Iarco Minoritati DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
60. Gheorghe Tinel PNL DA
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
62. Ghinea Cristian USR DA
63. Giugea Nicolae PNL DA
64. Gudu Vasile PNL DA
65. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
67. Iacomi Iulian PSD DA
68. Iancu Iulian PSD DA
69. Iancu Marius-Ionel PSD DA
70. Ibram Iusein Minoritati DA
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD DA
73. Ion Stelian-Cristian USR DA
74. Itu Cornel PSD DA
75. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
76. Jivan Luminița-Maria PSD DA
77. Lazăr Sorin PSD DA
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Lupescu Dumitru USR DA
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
82. Marica Petru-Sorin PSD DA
83. Mihalescul Dumitru PNL DA
84. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Munteanu Ioan PSD DA
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
88. Neagu Nicolae PNL DA
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
91. Nicolae Andrei PSD DA
92. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Nicu PSD DA
95. Nosa Iuliu PSD DA
96. Olar Corneliu PNL DA
97. Olteanu Daniel PNL DA
98. Oprea Dumitru PNL DA
99. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
100. Pambuccian Varujan Minoritati DA
101. Pană Adriana-Doina PSD DA
102. Paraschiv Rodica PSD DA
103. Pașcan Emil-Marius PMP DA
104. Păle Dănuț PSD DA
105. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
106. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
107. Pop Andrei PSD DA
108. Pop Georgian PSD DA
109. Popa Florin PSD DA
110. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
111. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
112. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
113. Rădulescu Alexandru PSD DA
114. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
116. Răduț Violeta PSD DA
117. Roman Ioan Sorin PSD DA
118. Roșca Lucreția PSD DA
119. Rotaru Alexandru PSD DA
120. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
121. Sefer Cristian-George PMP DA
122. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
123. Seres Dénes UDMR DA
124. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
125. Simion Lucian-Eduard PSD DA
126. Simionca Ionuț PMP DA
127. Simonis Alfred - Robert PSD DA
128. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
129. Solomon Adrian PSD DA
130. Spânu Ion PSD DA
131. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
132. Stancu Florinel PSD DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Stănescu Alexandru PSD DA
135. Suciu Matei PSD DA
136. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
137. Szabó Ödön UDMR DA
138. Șarapatin Elvira PSD DA
139. Șișcu George PNL DA
140. Șotcan Theodora PSD DA
141. Ștefan Corneliu PSD DA
142. Ștefan Ion PNL DA
143. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
144. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
145. Terea Ioan PSD DA
146. Tîlvăr Angel PSD DA
147. Todor Adrian PSD DA
148. Tripa Florin-Dan PSD DA
149. Tudor Beatrice PSD DA
150. Turcan Raluca PNL DA
151. Vasile Daniel Minoritati DA
152. Vasilică Radu Costin PSD DA
153. Vass Levente UDMR DA
154. Vexler Silviu Minoritati DA
155. Vișan George-Gabriel PSD DA
156. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
157. Vlase Petru Gabriel PSD DA
158. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
159. Zainea Cornel USR DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 15:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro