Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 13:05

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 730/2015 privind sprijinul acordat copiilor și tinerilor din mediul rural pentru continuarea studiilor liceale și profesionale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:217 - 109 45 18 8 8 11 16 2
- voturi pentru (DA):213 - 107 45 17 8 8 10 16 2
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1 - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PMP DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Constantin Daniel - DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
52. Cristache Cătălin PMP DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD -
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
74. Găină Mihăiță PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Ghilea Găvrilă PNL DA
80. Ghinea Cristian USR DA
81. Giugea Nicolae PNL DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Huncă Mihaela PSD DA
89. Iacomi Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ignat Miron Minoritati DA
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
93. Intotero Natalia-Elena PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR DA
95. Ionescu George PNL DA
96. Ioniță Antoneta PNL DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
104. Longher Victoria Minoritati DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Manole Petre-Florin PSD DA
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marica Petru-Sorin PSD DA
112. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
113. Mihalescul Dumitru PNL DA
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
115. Mînzatu Roxana PSD DA
116. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
117. Mocanu Adrian PMP NU
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Movilă Petru PMP DA
121. Munteanu Ioan PSD DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Olteanu Daniel PNL DA
135. Oprea Dumitru PNL DA
136. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Palăr Ionel PNL DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati DA
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pau Radu - Adrian PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
147. Ponta Victor-Viorel PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
152. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
153. Presură Alexandra PSD DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
156. Rădulescu Alexandru PSD DA
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
158. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
159. Răduț Violeta PSD DA
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
161. Roman Florin-Claudiu PNL DA
162. Roman Ioan Sorin PSD DA
163. Romanescu Cristinel PNL DA
164. Roșca Lucreția PSD DA
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
166. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
167. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
168. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
169. Sefer Cristian-George PMP DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP DA
174. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
176. Spânu Ion PSD DA
177. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
178. Stancu Florinel PSD DA
179. Suciu Matei PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
183. Șimon Gheorghe PSD DA
184. Șișcu George PNL DA
185. Șotcan Theodora PSD DA
186. Șova Lucian PSD DA
187. Șovăială Constantin PNL DA
188. Ștefan Corneliu PSD DA
189. Ștefan Ion PNL DA
190. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Tabugan Ion PMP DA
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Terea Ioan PSD DA
194. Tîlvăr Angel PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
197. Tripa Florin-Dan PSD DA
198. Trușcă Constantin PSD DA
199. Tudor Beatrice PSD DA
200. Turcan Raluca PNL DA
201. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
202. Tușa Adriana Diana PSD DA
203. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
204. Varga Glad-Aurel PNL DA
205. Vasile Daniel Minoritati DA
206. Vasilică Radu Costin PSD NU
207. Vass Levente UDMR DA
208. Velcea Nicolae PSD DA
209. Vexler Silviu Minoritati DA
210. Vișan George-Gabriel PSD DA
211. Vîlceanu Dan PNL DA
212. Vîrză Mihăiță PSD DA
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
215. Zainea Cornel USR DA
216. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
217. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 18:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro