Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:39 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:39

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Text initial
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:125 59 22 14 10 6 7 7
- voturi pentru (DA):87 58 2 - 10 6 4 7
- voturi împotrivă (NU):23 - 20 1 - - 2 -
- abțineri:14 1 - 13 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Antal István-János UDMR DA
2. Anton Anton ALDE DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balan Ioan PNL NU
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Bichineț Corneliu PMP DA
8. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
9. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR Abținere
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
14. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
15. Bran-Voinea Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buican Cristian PNL NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR Abținere
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Cherecheș Viorica PNL NU
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Codreanu Constantin PMP NU
28. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
29. Csép Éva-Andrea UDMR DA
30. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
33. Dinu Cristina-Elena PSD DA
34. Dobre Victor Paul PNL NU
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
38. Farago Petru UDMR DA
39. Gavrilă Camelia PSD DA
40. Georgescu Nicolae PSD DA
41. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
42. Gheorghe Tinel PNL NU
43. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
44. Ghilea Găvrilă PNL NU
45. Ghinea Cristian USR Abținere
46. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
47. Gudu Vasile PNL NU
48. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
49. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
50. Huncă Mihaela PSD DA
51. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
52. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
53. Ioniță Antoneta PNL NU
54. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
55. Korodi Attila UDMR DA
56. Lazăr Sorin PSD DA
57. Longher Victoria Minoritati DA
58. Lovin Dumitru ALDE DA
59. Lungu Tudorița PNL NU
60. Lupașcu Costel PSD DA
61. Lupescu Dumitru USR Abținere
62. Marica Petru-Sorin PSD DA
63. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
64. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
65. Mohaci Mihai PSD DA
66. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
67. Munteanu Ioan PSD DA
68. Neagu Nicolae PNL NU
69. Neață Eugen PSD DA
70. Olar Corneliu PNL DA
71. Olteanu Daniel PNL NU
72. Oprea Dumitru PNL NU
73. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
74. Oteșanu Daniela PSD DA
75. Pană Adriana-Doina PSD DA
76. Pașcan Emil-Marius PMP NU
77. Petrea Gabriel PSD DA
78. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
79. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
80. Pop Georgian PSD DA
81. Pop Rareș Tudor USR Abținere
82. Popa Florin PSD DA
83. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
84. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
85. Rădulescu Alexandru PSD DA
86. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
87. Răduț Violeta PSD DA
88. Roman Florin-Claudiu PNL DA
89. Romanescu Cristinel PNL NU
90. Roșca Lucreția PSD DA
91. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
92. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
93. Sefer Cristian-George PMP -
94. Seres Dénes UDMR DA
95. Simion Lucian-Eduard PSD DA
96. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
97. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
98. Solomon Adrian PSD DA
99. Spânu Ion PSD DA
100. Stănescu Alexandru PSD DA
101. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
102. Șimon Gheorghe PSD DA
103. Șotcan Theodora PSD DA
104. Șovăială Constantin PNL NU
105. Ștefan Corneliu PSD DA
106. Tabugan Ion PMP DA
107. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
108. Terea Ioan PSD DA
109. Todor Adrian PSD DA
110. Tripa Florin-Dan PSD DA
111. Tudor Beatrice PSD DA
112. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
113. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
114. Varga Glad-Aurel PNL NU
115. Vasile Daniel Minoritati DA
116. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
117. Vass Levente UDMR DA
118. Vexler Silviu Minoritati DA
119. Vișan George-Gabriel PSD DA
120. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
121. Vlase Petru Gabriel PSD DA
122. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
123. Zainea Cornel USR Abținere
124. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 20:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro