Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:43 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:43

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Propunere 2
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:136 64 23 15 12 5 9 8
- voturi pentru (DA):118 63 22 - 12 5 9 7
- voturi împotrivă (NU):16 - - 15 - - - 1
- abțineri:2 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Anton Anton ALDE DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Benkő Erika UDMR DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
11. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR NU
16. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
17. Bran Ioana PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bulai Iulian USR NU
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Cherecheș Viorica PNL DA
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP DA
29. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
30. Cosma Lavinia-Corina USR NU
31. Csép Éva-Andrea UDMR DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Dan Nicușor Daniel USR NU
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
38. Farago Petru UDMR DA
39. Floroiu Ionel PSD DA
40. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
41. Gavrilă Camelia PSD DA
42. Georgescu Nicolae PSD DA
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
44. Gheorghe Tinel PNL Abținere
45. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
46. Ghilea Găvrilă PNL DA
47. Ghinea Cristian USR NU
48. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
49. Gudu Vasile PNL DA
50. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
51. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
52. Huncă Mihaela PSD DA
53. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
54. Ion Stelian-Cristian USR NU
55. Ioniță Antoneta PNL DA
56. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
57. Korodi Attila UDMR DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Longher Victoria Minoritati DA
60. Lovin Dumitru ALDE DA
61. Lungu Tudorița PNL DA
62. Lupașcu Costel PSD DA
63. Lupescu Dumitru USR NU
64. Marica Petru-Sorin PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Mihalescul Dumitru PNL DA
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
68. Mohaci Mihai PSD DA
69. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
70. Movilă Petru PMP DA
71. Munteanu Ioan PSD DA
72. Neagu Nicolae PNL DA
73. Neață Eugen PSD DA
74. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
75. Nistor Laurențiu PSD DA
76. Niță Nicu PSD DA
77. Olar Corneliu PNL DA
78. Olteanu Daniel PNL DA
79. Oprea Dumitru PNL DA
80. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Pașcan Emil-Marius PMP DA
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Petrea Gabriel PSD DA
86. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
87. Pop Georgian PSD DA
88. Pop Tudor Rareș USR NU
89. Popa Florin PSD DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
92. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
93. Rădulescu Alexandru PSD DA
94. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
95. Răduț Violeta PSD DA
96. Roman Florin-Claudiu PNL DA
97. Romanescu Cristinel PNL DA
98. Roșca Lucreția PSD DA
99. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
100. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
101. Sefer Cristian-George PMP DA
102. Seres Dénes UDMR DA
103. Simion Lucian-Eduard PSD DA
104. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
105. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
106. Solomon Adrian PSD DA
107. Spânu Ion PSD DA
108. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
109. Stănescu Alexandru PSD DA
110. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
111. Szabó Ödön UDMR DA
112. Șotcan Theodora PSD DA
113. Șovăială Constantin PNL DA
114. Ștefan Corneliu PSD DA
115. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
116. Tabugan Ion PMP DA
117. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
118. Terea Ioan PSD DA
119. Todor Adrian PSD DA
120. Tripa Florin-Dan PSD DA
121. Tudor Beatrice PSD DA
122. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
123. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
124. Varga Glad-Aurel PNL DA
125. Vasile Daniel Minoritati DA
126. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
127. Vass Levente UDMR DA
128. Văcaru Alin Vasile PSD DA
129. Vexler Silviu Minoritati DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Zainea Cornel USR NU
135. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 5:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro