Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:48

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Text initial
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:132 63 24 10 11 6 9 9
- voturi pentru (DA):85 62 2 - - 6 7 8
- voturi împotrivă (NU):34 1 22 10 - - - 1
- abțineri:12 - - - 11 - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Antal István-János UDMR Abținere
3. Anton Anton ALDE DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Benkő Erika UDMR Abținere
8. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Botez Mihai-Cătălin USR NU
13. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
14. Bran-Voinea Ioana PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Buican Cristian PNL NU
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Bulai Iulian USR NU
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Calotă Florică Ică ALDE DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Cherecheș Viorica PNL NU
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP DA
29. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
30. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
31. Csoma Botond UDMR Abținere
32. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dunava Costel Neculai PSD DA
36. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
37. Farago Petru UDMR Abținere
38. Floroiu Ionel PSD DA
39. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
40. Gavrilă Camelia PSD DA
41. Georgescu Nicolae PSD DA
42. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
43. Gheorghe Tinel PNL NU
44. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
45. Ghilea Găvrilă PNL NU
46. Giugea Nicolae PNL NU
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
48. Gudu Vasile PNL NU
49. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Huncă Mihaela PSD DA
52. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
53. Ion Stelian-Cristian USR NU
54. Ioniță Antoneta PNL NU
55. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
56. Korodi Attila UDMR Abținere
57. Lazăr Sorin PSD DA
58. Longher Victoria Minoritati DA
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lungu Tudorița PNL NU
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Lupescu Dumitru USR NU
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
65. Mihalescul Dumitru PNL NU
66. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
67. Mohaci Mihai PSD DA
68. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
69. Movilă Petru PMP DA
70. Munteanu Ioan PSD DA
71. Neagu Nicolae PNL NU
72. Neață Eugen PSD DA
73. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
74. Nistor Laurențiu PSD DA
75. Niță Nicu PSD DA
76. Olar Corneliu PNL DA
77. Olteanu Daniel PNL NU
78. Oprea Dumitru PNL NU
79. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
80. Oteșanu Daniela PSD DA
81. Pambuccian Varujan Minoritati DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Petrea Gabriel PSD DA
86. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
88. Pop Georgian PSD DA
89. Pop Rareș Tudor USR NU
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
93. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
94. Rădulescu Alexandru PSD DA
95. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
96. Răduț Violeta PSD DA
97. Roman Florin-Claudiu PNL DA
98. Roman Ioan Sorin PSD DA
99. Romanescu Cristinel PNL NU
100. Roșca Lucreția PSD DA
101. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
102. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
103. Sefer Cristian-George PMP -
104. Seres Dénes UDMR Abținere
105. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Solomon Adrian PSD DA
108. Spânu Ion PSD DA
109. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
110. Stănescu Alexandru PSD DA
111. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Tabugan Ion PMP DA
117. Terea Ioan PSD DA
118. Todor Adrian PSD DA
119. Tripa Florin-Dan PSD DA
120. Tudor Beatrice PSD DA
121. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
122. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
123. Vasile Daniel Minoritati DA
124. Vasilică Radu Costin PSD NU
125. Văcaru Alin Vasile PSD DA
126. Vexler Silviu Minoritati DA
127. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
128. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
129. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
130. Zainea Cornel USR NU
131. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 17:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro