Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:52 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:52

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Text initial
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:136 66 23 12 11 6 7 11
- voturi pentru (DA):98 65 1 - 10 6 6 10
- voturi împotrivă (NU):35 1 22 12 - - - -
- abțineri:3 - - - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Anton Anton ALDE DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Benkő Erika UDMR DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Botez Mihai-Cătălin USR NU
14. Bran-Voinea Ioana PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Buican Cristian PNL NU
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Cherecheș Viorica PNL NU
22. Chiriac Viorel PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
26. Cîtea Vasile PSD DA
27. Codreanu Constantin PMP Abținere
28. Csép Éva-Andrea UDMR DA
29. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
30. Csoma Botond UDMR Abținere
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Dehelean Silviu USR NU
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dobre Victor Paul PNL NU
36. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
39. Farago Petru UDMR DA
40. Floroiu Ionel PSD DA
41. Furic Iarco Minoritati DA
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
43. Gavrilă Camelia PSD DA
44. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
47. Gheorghe Tinel PNL NU
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
49. Ghilea Găvrilă PNL NU
50. Ghinea Cristian USR NU
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
53. Gudu Vasile PNL NU
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
55. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
56. Huncă Mihaela PSD DA
57. Ion Stelian-Cristian USR NU
58. Ioniță Antoneta PNL NU
59. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
60. Korodi Attila UDMR DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Longher Victoria Minoritati DA
63. Lovin Dumitru ALDE DA
64. Lungu Tudorița PNL NU
65. Lupașcu Costel PSD DA
66. Lupescu Dumitru USR NU
67. Marica Petru-Sorin PSD DA
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Mihalescul Dumitru PNL NU
70. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
71. Mohaci Mihai PSD DA
72. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
73. Movilă Petru PMP DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Neagu Nicolae PNL NU
76. Neață Eugen PSD DA
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
78. Nistor Laurențiu PSD DA
79. Niță Nicu PSD DA
80. Olar Corneliu PNL DA
81. Olteanu Daniel PNL NU
82. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
83. Oteșanu Daniela PSD DA
84. Pambuccian Varujan Minoritati DA
85. Pană Adriana-Doina PSD DA
86. Pașcan Emil-Marius PMP DA
87. Pau Radu - Adrian PSD DA
88. Petrea Gabriel PSD DA
89. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
90. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
91. Pop Rareș Tudor USR NU
92. Popa Florin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
95. Rădulescu Alexandru PSD DA
96. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
97. Răduț Violeta PSD DA
98. Roman Florin-Claudiu PNL NU
99. Roman Ioan Sorin PSD DA
100. Romanescu Cristinel PNL NU
101. Roșca Lucreția PSD DA
102. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
103. Seres Dénes UDMR DA
104. Simion Lucian-Eduard PSD DA
105. Simionca Ionuț PMP DA
106. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
108. Solomon Adrian PSD DA
109. Spânu Ion PSD DA
110. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Șotcan Theodora PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Ștefan Ion PNL NU
117. Tabugan Ion PMP DA
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
119. Terea Ioan PSD DA
120. Todor Adrian PSD DA
121. Tripa Florin-Dan PSD DA
122. Tudor Beatrice PSD DA
123. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
124. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
125. Vasile Daniel Minoritati DA
126. Vasilică Radu Costin PSD NU
127. Vass Levente UDMR DA
128. Văcaru Alin Vasile PSD DA
129. Vexler Silviu Minoritati DA
130. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
131. Vlase Petru Gabriel PSD DA
132. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
133. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
134. Zainea Cornel USR NU
135. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 23:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro