Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:54 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:54

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Text inital
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:133 61 25 13 10 6 7 11
- voturi pentru (DA):93 59 1 - 10 6 7 10
- voturi împotrivă (NU):38 - 24 13 - - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Anton Anton ALDE DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Benkő Erika UDMR DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Botez Mihai-Cătălin USR NU
15. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
16. Bran-Voinea Ioana PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Buican Cristian PNL NU
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bulai Iulian USR NU
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Cherecheș Viorica PNL NU
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Ciocan Dan PSD DA
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP DA
29. Csép Éva-Andrea UDMR DA
30. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Cupșa Ioan PNL NU
34. Dehelean Silviu USR NU
35. Dinu Cristina-Elena PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
40. Farago Petru UDMR DA
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Furic Iarco Minoritati DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
44. Gavrilă Camelia PSD -
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
47. Gheorghe Tinel PNL NU
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
49. Ghilea Găvrilă PNL NU
50. Giugea Nicolae PNL NU
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
52. Gudu Vasile PNL NU
53. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
54. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
55. Huncă Mihaela PSD DA
56. Ion Stelian-Cristian USR NU
57. Ioniță Antoneta PNL NU
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Longher Victoria Minoritati DA
61. Lovin Dumitru ALDE DA
62. Lungu Tudorița PNL NU
63. Lupașcu Costel PSD DA
64. Lupescu Dumitru USR NU
65. Marica Petru-Sorin PSD DA
66. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
67. Mihalescul Dumitru PNL NU
68. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
69. Mohaci Mihai PSD DA
70. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
71. Movilă Petru PMP DA
72. Munteanu Ioan PSD DA
73. Neagu Nicolae PNL NU
74. Neață Eugen PSD DA
75. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Nicu PSD DA
78. Olar Corneliu PNL DA
79. Olteanu Daniel PNL NU
80. Oprea Dumitru PNL NU
81. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
82. Oteșanu Daniela PSD DA
83. Pambuccian Varujan Minoritati DA
84. Pană Adriana-Doina PSD DA
85. Pau Radu - Adrian PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
89. Pop Georgian PSD DA
90. Pop Rareș Tudor USR NU
91. Popa Florin PSD DA
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
94. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
95. Rădulescu Alexandru PSD DA
96. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
97. Răduț Violeta PSD DA
98. Roman Florin-Claudiu PNL NU
99. Roman Ioan Sorin PSD DA
100. Romanescu Cristinel PNL NU
101. Roșca Lucreția PSD DA
102. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
103. Seres Dénes UDMR DA
104. Simionca Ionuț PMP DA
105. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Solomon Adrian PSD DA
108. Spânu Ion PSD DA
109. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
110. Stănescu Alexandru PSD DA
111. Szabó Ödön UDMR DA
112. Șotcan Theodora PSD DA
113. Șovăială Constantin PNL NU
114. Ștefan Corneliu PSD DA
115. Tabugan Ion PMP DA
116. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
117. Terea Ioan PSD DA
118. Todor Adrian PSD DA
119. Tripa Florin-Dan PSD DA
120. Tudor Beatrice PSD DA
121. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
122. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
123. Vasile Daniel Minoritati DA
124. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
125. Vass Levente UDMR DA
126. Vexler Silviu Minoritati DA
127. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
128. Vlase Petru Gabriel PSD DA
129. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
130. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
131. Zainea Cornel USR NU
132. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 3:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro