Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 11:05 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 11:05

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Text initial
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:147 72 28 14 11 4 8 10
- voturi pentru (DA):104 70 3 - 11 4 7 9
- voturi împotrivă (NU):41 1 25 14 - - - 1
- abțineri:2 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Benkő Erika UDMR DA
10. Bichineț Corneliu PMP DA
11. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR NU
17. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
18. Bran Ioana PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR NU
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Cherecheș Viorica PNL NU
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP DA
33. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
34. Csoma Botond UDMR DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dobre Victor Paul PNL NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
43. Farago Petru UDMR DA
44. Furic Iarco Minoritati DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
46. Gavrilă Camelia PSD DA
47. Găină Mihăiță PSD DA
48. Georgescu Nicolae PSD DA
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
50. Gheorghe Tinel PNL NU
51. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
52. Ghilea Găvrilă PNL NU
53. Ghinea Cristian USR NU
54. Giugea Nicolae PNL NU
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
56. Gudu Vasile PNL NU
57. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
58. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
59. Huncă Mihaela PSD DA
60. Iacomi Iulian PSD DA
61. Ion Stelian-Cristian USR NU
62. Ioniță Antoneta PNL NU
63. Itu Cornel PSD DA
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
65. Korodi Attila UDMR DA
66. Lazăr Sorin PSD DA
67. Longher Victoria Minoritati DA
68. Lovin Dumitru ALDE DA
69. Lungu Tudorița PNL NU
70. Lupașcu Costel PSD DA
71. Lupescu Dumitru USR NU
72. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
73. Mareș Mara PNL NU
74. Marica Petru-Sorin PSD DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Mihalescul Dumitru PNL NU
77. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
78. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
79. Movilă Petru PMP DA
80. Munteanu Ioan PSD DA
81. Neagu Nicolae PNL NU
82. Neață Eugen PSD DA
83. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
84. Nistor Laurențiu PSD DA
85. Niță Nicu PSD DA
86. Olar Corneliu PNL DA
87. Olteanu Daniel PNL NU
88. Oprea Dumitru PNL NU
89. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
90. Oteșanu Daniela PSD DA
91. Pambuccian Varujan Minoritati DA
92. Pană Adriana-Doina PSD DA
93. Pașcan Emil-Marius PMP DA
94. Pau Radu - Adrian PSD DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Petrea Gabriel PSD DA
97. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
98. Pop Georgian PSD DA
99. Pop Tudor Rareș USR NU
100. Popa Florin PSD DA
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
102. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
103. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
104. Rădulescu Alexandru PSD DA
105. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
106. Răduț Violeta PSD DA
107. Roman Florin-Claudiu PNL DA
108. Roman Ioan Sorin PSD DA
109. Romanescu Cristinel PNL NU
110. Roșca Lucreția PSD DA
111. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
112. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
113. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
114. Seres Dénes UDMR DA
115. Simion Lucian-Eduard PSD DA
116. Simionca Ionuț PMP Abținere
117. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
118. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
119. Spânu Ion PSD DA
120. Stănescu Alexandru PSD DA
121. Șarapatin Elvira PSD DA
122. Șotcan Theodora PSD DA
123. Șova Lucian PSD DA
124. Șovăială Constantin PNL NU
125. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Tabugan Ion PMP DA
127. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
128. Terea Ioan PSD DA
129. Todor Adrian PSD DA
130. Tripa Florin-Dan PSD DA
131. Trușcă Constantin PSD DA
132. Tudor Beatrice PSD DA
133. Turcan Raluca PNL NU
134. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
135. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
136. Vasile Daniel Minoritati DA
137. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
138. Vass Levente UDMR DA
139. Văcaru Alin Vasile PSD DA
140. Vișan George-Gabriel PSD DA
141. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
142. Vlase Petru Gabriel PSD DA
143. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
144. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
145. Zainea Cornel USR NU
146. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 octombrie 2017, 3:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro