Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 11:06 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 11:06

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:147 74 29 15 9 5 6 9
- voturi pentru (DA):106 74 4 - 9 5 5 9
- voturi împotrivă (NU):38 - 23 15 - - - -
- abțineri:3 - 2 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benkő Erika UDMR DA
11. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR NU
16. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
17. Bran Ioana PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR NU
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Cherecheș Viorica PNL NU
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Codreanu Constantin PMP DA
32. Csoma Botond UDMR DA
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Cupșa Ioan PNL NU
35. Dan Nicușor Daniel USR NU
36. Dinu Cristina-Elena PSD DA
37. Dobre Victor Paul PNL NU
38. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
39. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
40. Dunava Costel Neculai PSD DA
41. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
42. Farago Petru UDMR DA
43. Furic Iarco Minoritati DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Găină Mihăiță PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
49. Gheorghe Tinel PNL DA
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Ghilea Găvrilă PNL NU
52. Ghinea Cristian USR NU
53. Giugea Nicolae PNL NU
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Gudu Vasile PNL NU
56. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
57. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
58. Huncă Mihaela PSD DA
59. Iacomi Iulian PSD DA
60. Ion Stelian-Cristian USR NU
61. Ioniță Antoneta PNL NU
62. Itu Cornel PSD DA
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
64. Lazăr Sorin PSD DA
65. Longher Victoria Minoritati DA
66. Lovin Dumitru ALDE DA
67. Lungu Tudorița PNL NU
68. Lupașcu Costel PSD DA
69. Lupescu Dumitru USR NU
70. Mareș Mara PNL NU
71. Marica Petru-Sorin PSD DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Mihalescul Dumitru PNL NU
74. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
75. Mohaci Mihai PSD DA
76. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
77. Munteanu Ioan PSD DA
78. Neagu Nicolae PNL NU
79. Neață Eugen PSD DA
80. Nicolae Andrei PSD DA
81. Nistor Laurențiu PSD DA
82. Niță Nicu PSD DA
83. Olar Corneliu PNL DA
84. Olteanu Daniel PNL NU
85. Oprea Dumitru PNL DA
86. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Pambuccian Varujan Minoritati DA
89. Pană Adriana-Doina PSD DA
90. Pașcan Emil-Marius PMP DA
91. Pau Radu - Adrian PSD DA
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Petrea Gabriel PSD DA
94. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
95. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
96. Pop Georgian PSD DA
97. Pop Tudor Rareș USR NU
98. Popa Florin PSD DA
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
101. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
102. Rădulescu Alexandru PSD DA
103. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
104. Răduț Violeta PSD DA
105. Roman Florin-Claudiu PNL NU
106. Roman Ioan Sorin PSD DA
107. Romanescu Cristinel PNL NU
108. Roșca Lucreția PSD DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Simion Lucian-Eduard PSD DA
114. Simionca Ionuț PMP Abținere
115. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
116. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
117. Solomon Adrian PSD DA
118. Spânu Ion PSD DA
119. Stănescu Alexandru PSD DA
120. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
121. Șarapatin Elvira PSD DA
122. Șotcan Theodora PSD DA
123. Șova Lucian PSD DA
124. Șovăială Constantin PNL NU
125. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Tabugan Ion PMP DA
127. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
128. Terea Ioan PSD DA
129. Todor Adrian PSD DA
130. Tripa Florin-Dan PSD DA
131. Trușcă Constantin PSD DA
132. Tudor Beatrice PSD DA
133. Turcan Raluca PNL NU
134. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
135. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
136. Vasile Daniel Minoritati DA
137. Vasilică Radu Costin PSD DA
138. Vass Levente UDMR DA
139. Văcaru Alin Vasile PSD DA
140. Vișan George-Gabriel PSD DA
141. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
142. Vlase Petru Gabriel PSD DA
143. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
144. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
145. Zainea Cornel USR NU
146. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 3:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro