Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 12:28

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 111 46 20 15 10 10 12 1
- voturi pentru (DA):221 110 44 20 15 10 9 12 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - - 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PMP DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Borza Remus-Adrian ALDE DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL Abținere
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD -
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Chiriță Dumitru PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Constantin Daniel - DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dan Nicușor Daniel USR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Ghinea Cristian USR DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iacomi Iulian PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Ionescu George PNL DA
106. Ioniță Antoneta PNL DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Longher Victoria Minoritati DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
124. Mihalescul Dumitru PNL DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
127. Mocanu Adrian PMP DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Movilă Petru PMP DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neagu Nicolae PNL DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL DA
143. Olteanu Daniel PNL DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Andrei PSD DA
158. Pop Georgian PSD DA
159. Pop Tudor Rareș USR DA
160. Popa Florin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
165. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
166. Rădulescu Alexandru PSD DA
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
168. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL DA
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Romanescu Cristinel PNL DA
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
178. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Sefer Cristian-George PMP DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP DA
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL DA
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Tîlvăr Angel PSD DA
204. Todor Adrian PSD DA
205. Toma Ilie PSD DA
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Trușcă Constantin PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Glad-Aurel PNL DA
212. Vasile Daniel Minoritati DA
213. Vasilică Radu Costin PSD DA
214. Vass Levente UDMR DA
215. Văcaru Alin Vasile PSD DA
216. Velcea Nicolae PSD DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL DA
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Vosganian Varujan ALDE DA
223. Zainea Cornel USR DA
224. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 3:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro