Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:50 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:50

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:141 66 24 14 11 6 11 9
- voturi pentru (DA):102 66 2 - 10 6 9 9
- voturi împotrivă (NU):15 - 1 14 - - - -
- abțineri:24 - 21 - 1 - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Anton Anton ALDE DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL Abținere
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Benkő Erika UDMR DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
11. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR NU
16. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
17. Bran-Voinea Ioana PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buican Cristian PNL Abținere
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR NU
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Cherecheș Viorica PNL Abținere
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Codreanu Constantin PMP DA
32. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Csoma Botond UDMR Abținere
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Dan Nicușor Daniel USR NU
38. Dobre Victor Paul PNL Abținere
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dunava Costel Neculai PSD DA
41. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
42. Farago Petru UDMR DA
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
49. Gheorghe Tinel PNL Abținere
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
52. Ghinea Cristian USR NU
53. Giugea Nicolae PNL Abținere
54. Goga Octavian PMP DA
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
56. Gudu Vasile PNL Abținere
57. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
58. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
59. Huncă Mihaela PSD DA
60. Ion Stelian-Cristian USR NU
61. Ioniță Antoneta PNL Abținere
62. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
63. Korodi Attila UDMR DA
64. Lazăr Sorin PSD DA
65. Longher Victoria Minoritati DA
66. Lovin Dumitru ALDE DA
67. Lungu Tudorița PNL Abținere
68. Lupașcu Costel PSD DA
69. Lupescu Dumitru USR NU
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
73. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
74. Mohaci Mihai PSD DA
75. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
76. Movilă Petru PMP DA
77. Munteanu Ioan PSD DA
78. Neagu Nicolae PNL Abținere
79. Neață Eugen PSD DA
80. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
81. Nistor Laurențiu PSD DA
82. Niță Nicu PSD DA
83. Olar Corneliu PNL DA
84. Olteanu Daniel PNL Abținere
85. Oprea Dumitru PNL Abținere
86. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Pambuccian Varujan Minoritati DA
89. Pană Adriana-Doina PSD DA
90. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
91. Pau Radu - Adrian PSD DA
92. Petrea Gabriel PSD DA
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
94. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
95. Pop Georgian PSD DA
96. Pop Rareș Tudor USR NU
97. Popa Florin PSD DA
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
101. Rădulescu Alexandru PSD DA
102. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
103. Răduț Violeta PSD DA
104. Roman Florin-Claudiu PNL DA
105. Roman Ioan Sorin PSD DA
106. Romanescu Cristinel PNL Abținere
107. Roșca Lucreția PSD DA
108. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
109. Sefer Cristian-George PMP DA
110. Seres Dénes UDMR DA
111. Simion Lucian-Eduard PSD DA
112. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
114. Solomon Adrian PSD DA
115. Spânu Ion PSD DA
116. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
117. Stănescu Alexandru PSD DA
118. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
119. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
120. Șotcan Theodora PSD DA
121. Șovăială Constantin PNL Abținere
122. Ștefan Corneliu PSD DA
123. Tabugan Ion PMP DA
124. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
125. Terea Ioan PSD DA
126. Todor Adrian PSD DA
127. Tripa Florin-Dan PSD DA
128. Tudor Beatrice PSD DA
129. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
130. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
131. Vasile Daniel Minoritati DA
132. Vasilică Radu Costin PSD DA
133. Văcaru Alin Vasile PSD DA
134. Vexler Silviu Minoritati DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
136. Vlase Petru Gabriel PSD DA
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
138. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
139. Zainea Cornel USR NU
140. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 4:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro