Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-10
Subiect vot: Vot final
PL 15/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 160/2005 pentru prorogarea termenului de intrare în vigoare a Legii nr. 327/2005 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 38/2005 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 150/2002 privind organizarea și funcționarea sistemului de asigurări sociale de sănătate
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:238 73 58 19 40 15 14 10 9
- voturi pentru (DA):237 72 58 19 40 15 14 10 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen - DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Constantinescu Viorel PSD DA
49. Corlățean Titus PSD DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Dan Iosif PSD DA
54. Diaconescu Renică PC DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Eserghep Gelil PRM DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PSD DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PC DA
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iustian Mircea Teodor PNL DA
98. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manda Iulian Claudiu PSD DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PC DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Merce Ilie PRM DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihalache Sorin Dan PSD DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Muscă Monica Octavia PNL DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Niță Constantin PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oancea Viorel PNL DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pardău Dumitru PNL DA
157. Paveliu Marian Sorin PNL DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Plumb Rovana PSD DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Pop Claudiu Adrian PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Nicolae PC DA
165. Popescu Dan Ioan PSD DA
166. Popescu Florin Aurelian PNL DA
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
168. Preda Cezar-Florin PD-L DA
169. Preda Ion PNL DA
170. Pruteanu Vasile PNL DA
171. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
172. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
173. Pușcaș Vasile PSD DA
174. Pușcă Mircea Valer PNL DA
175. Puzdrea Dumitru PD-L DA
176. Racoceanu Viorel PD-L DA
177. Radan Mihai Minoritati DA
178. Raicu Romeo Marius PD-L DA
179. Rogin Marius PD-L DA
180. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
181. Rus Ioan Aurel PRM DA
182. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
183. Rușanu Dan Radu PNL DA
184. Sanda Victor PSD DA
185. Sandu Gabriel PNL DA
186. Sandu-Capră Mihai PNL DA
187. Sasu Ion PSD DA
188. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Sârb Gheorghe PSD DA
191. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
192. Sârbu Marian PSD DA
193. Sârbu Mugurel Liviu - DA
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
198. Sóki Béla UDMR DA
199. Soporan Vasile Filip PSD DA
200. Stan Ioan PSD DA
201. Stanciu Anghel PSD DA
202. Stănescu Cristian PRM DA
203. Stănișoară Mihai PD-L DA
204. Stoica Ion - DA
205. Străchinaru Petre PD-L DA
206. Strungă Emil PNL DA
207. Szekely Levente Csaba UDMR DA
208. Știrbeț Cornel PNL DA
209. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
210. Știreanu Octavian PSD DA
211. Tămagă Constantin PSD DA
212. Tărniceru Petru PSD DA
213. Teodorescu George Alin PSD DA
214. Timiș Ioan PSD DA
215. Toma Horia-Victor PNL DA
216. Toró Tiberiu UDMR DA
217. Tudor Constantin PC DA
218. Tudor Marcu PRM DA
219. Tudose Mihai PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Țundrea Ioan PC DA
222. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
223. Ujeniuc Dragoș PNL DA
224. Ungureanu Petre PNL DA
225. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
226. Ursărescu Dorinel PNL DA
227. Varga Attila UDMR DA
228. Vasile Aurelia PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
230. Vălean Adina Ioana PNL DA
231. Văsioiu Horia PD-L DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Voinea Florea PSD DA
235. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
238. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 6:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro