Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 11:02 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 11:02

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:141 70 23 14 13 4 8 9
- voturi pentru (DA):119 69 19 12 - 4 6 9
- voturi împotrivă (NU):21 1 4 1 13 - 2 -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Antal István-János UDMR NU
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balan Ioan PNL DA
6. Barna Ilie Dan USR DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benkő Erika UDMR NU
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
17. Bran-Voinea Ioana PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR DA
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Cherecheș Viorica PNL DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP NU
29. Csép Éva-Andrea UDMR NU
30. Csoma Botond UDMR NU
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Dehelean Silviu USR DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
38. Farago Petru UDMR NU
39. Floroiu Ionel PSD DA
40. Furic Iarco Minoritati DA
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
42. Gavrilă Camelia PSD DA
43. Găină Mihăiță PSD DA
44. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
45. Gheorghe Tinel PNL DA
46. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
47. Ghilea Găvrilă PNL DA
48. Ghinea Cristian USR Abținere
49. Giugea Nicolae PNL DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
51. Gudu Vasile PNL DA
52. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Huncă Mihaela PSD DA
55. Ion Stelian-Cristian USR DA
56. Ioniță Antoneta PNL DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
59. Korodi Attila UDMR NU
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Longher Victoria Minoritati DA
62. Lovin Dumitru ALDE DA
63. Lungu Tudorița PNL DA
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Lupescu Dumitru USR DA
66. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
67. Mareș Mara PNL NU
68. Marica Petru-Sorin PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Mihalescul Dumitru PNL DA
71. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
72. Mohaci Mihai PSD DA
73. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
74. Movilă Petru PMP DA
75. Munteanu Ioan PSD DA
76. Neagu Nicolae PNL NU
77. Neață Eugen PSD DA
78. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
79. Nicolae Andrei PSD DA
80. Nistor Laurențiu PSD DA
81. Niță Nicu PSD DA
82. Olar Corneliu PNL DA
83. Olteanu Daniel PNL DA
84. Oprea Dumitru PNL DA
85. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
86. Oteșanu Daniela PSD DA
87. Pambuccian Varujan Minoritati DA
88. Pană Adriana-Doina PSD DA
89. Pașcan Emil-Marius PMP NU
90. Pau Radu - Adrian PSD DA
91. Petrea Gabriel PSD DA
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
94. Pop Georgian PSD DA
95. Pop Rareș Tudor USR DA
96. Popa Florin PSD DA
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
100. Rădulescu Alexandru PSD DA
101. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Roman Florin-Claudiu PNL DA
104. Roman Ioan Sorin PSD DA
105. Romanescu Cristinel PNL DA
106. Roșca Lucreția PSD DA
107. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
108. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
109. Seres Dénes UDMR NU
110. Simion Lucian-Eduard PSD DA
111. Simionca Ionuț PMP DA
112. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
114. Solomon Adrian PSD DA
115. Spânu Ion PSD DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Szabó Ödön UDMR NU
118. Șarapatin Elvira PSD DA
119. Șotcan Theodora PSD DA
120. Șova Lucian PSD DA
121. Șovăială Constantin PNL DA
122. Ștefan Corneliu PSD DA
123. Tabugan Ion PMP DA
124. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
125. Terea Ioan PSD DA
126. Todor Adrian PSD DA
127. Tripa Florin-Dan PSD DA
128. Tudor Beatrice PSD DA
129. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
130. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
131. Vasile Daniel Minoritati DA
132. Vasilică Radu Costin PSD NU
133. Vass Levente UDMR NU
134. Văcaru Alin Vasile PSD DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
136. Vlase Petru Gabriel PSD DA
137. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
138. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
139. Zainea Cornel USR DA
140. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
141. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro