Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:34 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:34

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:123 62 21 13 9 5 6 7
- voturi pentru (DA):42 - 19 13 8 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):78 62 1 - - 4 4 7
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Antal István-János UDMR DA
2. Anton Anton ALDE NU
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balan Ioan PNL DA
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Bichineț Corneliu PMP NU
8. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
9. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
13. Botez Mihai-Cătălin USR DA
14. Bran-Voinea Ioana PSD NU
15. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
16. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
17. Bulai Iulian USR DA
18. Burciu Cristina PSD NU
19. Călin Ion PSD NU
20. Cherecheș Viorica PNL DA
21. Chiriac Viorel PSD NU
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
23. Codreanu Constantin PMP NU
24. Cosma Lavinia-Corina USR DA
25. Csép Éva-Andrea UDMR DA
26. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
27. Cupă Ion ALDE -
28. Dan Nicușor Daniel USR DA
29. Dinu Cristina-Elena PSD NU
30. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
31. Dunava Costel Neculai PSD NU
32. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
33. Farago Petru UDMR -
34. Floroiu Ionel PSD NU
35. Gavrilă Camelia PSD NU
36. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
37. Georgescu Nicolae PSD NU
38. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
39. Gheorghe Tinel PNL DA
40. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
41. Ghilea Găvrilă PNL DA
42. Ghinea Cristian USR DA
43. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
44. Gudu Vasile PNL DA
45. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
46. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
47. Huncă Mihaela PSD NU
48. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
49. Iacomi Iulian PSD NU
50. Ion Stelian-Cristian USR DA
51. Ioniță Antoneta PNL DA
52. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
53. Lazăr Sorin PSD NU
54. Longher Victoria Minoritati NU
55. Lovin Dumitru ALDE NU
56. Lungu Tudorița PNL DA
57. Lupescu Dumitru USR DA
58. Marica Petru-Sorin PSD NU
59. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
60. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
61. Mohaci Mihai PSD NU
62. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
63. Munteanu Ioan PSD NU
64. Neagu Nicolae PNL DA
65. Neață Eugen PSD NU
66. Niță Nicu PSD NU
67. Olar Corneliu PNL NU
68. Olteanu Daniel PNL DA
69. Oprea Dumitru PNL DA
70. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
71. Oteșanu Daniela PSD NU
72. Pană Adriana-Doina PSD NU
73. Pașcan Emil-Marius PMP DA
74. Pau Radu - Adrian PSD NU
75. Petrea Gabriel PSD NU
76. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
77. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
78. Pop Georgian PSD NU
79. Popa Florin PSD NU
80. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
81. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
82. Rădulescu Alexandru PSD NU
83. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
84. Răduț Violeta PSD NU
85. Roman Florin-Claudiu PNL DA
86. Romanescu Cristinel PNL DA
87. Roșca Lucreția PSD NU
88. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
89. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
90. Sefer Cristian-George PMP DA
91. Seres Dénes UDMR DA
92. Simion Lucian-Eduard PSD NU
93. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
94. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
95. Solomon Adrian PSD NU
96. Spânu Ion PSD NU
97. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
98. Stănescu Alexandru PSD NU
99. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
100. Szabó Ödön UDMR DA
101. Șimon Gheorghe PSD NU
102. Șotcan Theodora PSD NU
103. Șovăială Constantin PNL DA
104. Ștefan Corneliu PSD NU
105. Tabugan Ion PMP NU
106. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
107. Terea Ioan PSD NU
108. Todor Adrian PSD NU
109. Tripa Florin-Dan PSD NU
110. Tudor Beatrice PSD NU
111. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
112. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
113. Varga Glad-Aurel PNL DA
114. Vasile Daniel Minoritati NU
115. Vasilică Radu Costin PSD NU
116. Vexler Silviu Minoritati NU
117. Vișan George-Gabriel PSD NU
118. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
119. Vlase Petru Gabriel PSD NU
120. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
121. Zainea Cornel USR DA
122. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
123. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 17:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro