Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:39 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:39

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:122 60 20 13 11 5 6 7
- voturi pentru (DA):20 1 18 1 - - - -
- voturi împotrivă (NU):88 59 2 - 11 5 6 5
- abțineri:14 - - 12 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Antal István-János UDMR NU
3. Anton Anton ALDE NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Benkő Erika UDMR NU
8. Bichineț Corneliu PMP NU
9. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR Abținere
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
14. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
15. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
16. Bran-Voinea Ioana PSD NU
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Bulai Iulian USR Abținere
20. Burciu Cristina PSD NU
21. Călin Ion PSD NU
22. Cherecheș Viorica PNL DA
23. Chiriac Viorel PSD NU
24. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
25. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
26. Codreanu Constantin PMP NU
27. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
28. Csép Éva-Andrea UDMR NU
29. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
30. Cupă Ion ALDE NU
31. Dinu Cristina-Elena PSD NU
32. Dobre Victor Paul PNL DA
33. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
34. Dunava Costel Neculai PSD NU
35. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
36. Farago Petru UDMR NU
37. Gavrilă Camelia PSD NU
38. Georgescu Nicolae PSD NU
39. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
40. Gheorghe Tinel PNL DA
41. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
42. Ghilea Găvrilă PNL DA
43. Ghinea Cristian USR Abținere
44. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
45. Gudu Vasile PNL DA
46. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
47. Huncă Mihaela PSD NU
48. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
49. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
50. Ioniță Antoneta PNL DA
51. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
52. Korodi Attila UDMR NU
53. Lazăr Sorin PSD NU
54. Longher Victoria Minoritati NU
55. Lovin Dumitru ALDE NU
56. Lungu Tudorița PNL DA
57. Lupașcu Costel PSD NU
58. Lupescu Dumitru USR Abținere
59. Marica Petru-Sorin PSD NU
60. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
61. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
62. Mohaci Mihai PSD NU
63. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
64. Movilă Petru PMP NU
65. Munteanu Ioan PSD NU
66. Neagu Nicolae PNL DA
67. Neață Eugen PSD NU
68. Niță Nicu PSD NU
69. Olar Corneliu PNL NU
70. Olteanu Daniel PNL DA
71. Oprea Dumitru PNL DA
72. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
73. Oteșanu Daniela PSD NU
74. Pană Adriana-Doina PSD NU
75. Pau Radu - Adrian PSD NU
76. Petrea Gabriel PSD NU
77. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
78. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
79. Pop Georgian PSD NU
80. Pop Rareș Tudor USR Abținere
81. Popa Florin PSD NU
82. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
83. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
84. Rădulescu Alexandru PSD NU
85. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
86. Răduț Violeta PSD NU
87. Roman Florin-Claudiu PNL NU
88. Romanescu Cristinel PNL DA
89. Roșca Lucreția PSD NU
90. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
91. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
92. Sefer Cristian-George PMP NU
93. Seres Dénes UDMR NU
94. Simion Lucian-Eduard PSD NU
95. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
96. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
97. Solomon Adrian PSD NU
98. Spânu Ion PSD NU
99. Stănescu Alexandru PSD NU
100. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
101. Șimon Gheorghe PSD NU
102. Șotcan Theodora PSD NU
103. Șovăială Constantin PNL DA
104. Ștefan Corneliu PSD NU
105. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
106. Terea Ioan PSD NU
107. Todor Adrian PSD NU
108. Tripa Florin-Dan PSD NU
109. Tudor Beatrice PSD NU
110. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
111. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
112. Vasile Daniel Minoritati NU
113. Vasilică Radu Costin PSD DA
114. Vass Levente UDMR NU
115. Vexler Silviu Minoritati NU
116. Vișan George-Gabriel PSD NU
117. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
118. Vlase Petru Gabriel PSD NU
119. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
120. Zainea Cornel USR Abținere
121. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
122. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 4:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro