Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 11:04 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 11:04

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:146 74 27 14 10 5 7 9
- voturi pentru (DA):41 2 24 14 - - - 1
- voturi împotrivă (NU):104 72 3 - 10 5 6 8
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR NU
4. Anton Anton ALDE NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Benkő Erika UDMR NU
11. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
13. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
18. Bran Ioana PSD NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cherecheș Viorica PNL DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Codreanu Constantin PMP NU
33. Cupă Ion ALDE NU
34. Cupșa Ioan PNL DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD NU
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
39. Dunava Costel Neculai PSD NU
40. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
41. Farago Petru UDMR NU
42. Furic Iarco Minoritati NU
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Gavrilă Camelia PSD NU
45. Găină Mihăiță PSD NU
46. Georgescu Nicolae PSD NU
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
48. Gheorghe Tinel PNL DA
49. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
50. Ghilea Găvrilă PNL DA
51. Ghinea Cristian USR DA
52. Giugea Nicolae PNL DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
54. Gudu Vasile PNL DA
55. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Huncă Mihaela PSD NU
58. Iacomi Iulian PSD NU
59. Ion Stelian-Cristian USR DA
60. Ioniță Antoneta PNL DA
61. Itu Cornel PSD NU
62. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
63. Korodi Attila UDMR NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Longher Victoria Minoritati NU
66. Lovin Dumitru ALDE NU
67. Lungu Tudorița PNL DA
68. Lupașcu Costel PSD NU
69. Lupescu Dumitru USR DA
70. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
71. Mareș Mara PNL DA
72. Marica Petru-Sorin PSD NU
73. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
74. Mihalescul Dumitru PNL DA
75. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
76. Mohaci Mihai PSD NU
77. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
78. Movilă Petru PMP NU
79. Munteanu Ioan PSD NU
80. Neagu Nicolae PNL DA
81. Neață Eugen PSD NU
82. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
83. Nicolae Andrei PSD NU
84. Nistor Laurențiu PSD NU
85. Niță Nicu PSD NU
86. Olar Corneliu PNL NU
87. Olteanu Daniel PNL DA
88. Oprea Dumitru PNL DA
89. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
90. Oteșanu Daniela PSD NU
91. Pambuccian Varujan Minoritati NU
92. Pană Adriana-Doina PSD NU
93. Pașcan Emil-Marius PMP NU
94. Pau Radu - Adrian PSD NU
95. Păle Dănuț PSD NU
96. Petrea Gabriel PSD NU
97. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
98. Pop Georgian PSD NU
99. Pop Tudor Rareș USR DA
100. Popa Florin PSD NU
101. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
102. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
103. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
104. Rădulescu Alexandru PSD NU
105. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
106. Răduț Violeta PSD NU
107. Roman Florin-Claudiu PNL NU
108. Roman Ioan Sorin PSD DA
109. Romanescu Cristinel PNL DA
110. Roșca Lucreția PSD NU
111. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
112. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
113. Seres Dénes UDMR NU
114. Simion Lucian-Eduard PSD NU
115. Simionca Ionuț PMP Abținere
116. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
118. Solomon Adrian PSD NU
119. Spânu Ion PSD NU
120. Stănescu Alexandru PSD NU
121. Șarapatin Elvira PSD NU
122. Șotcan Theodora PSD NU
123. Șova Lucian PSD NU
124. Șovăială Constantin PNL DA
125. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
126. Tabugan Ion PMP NU
127. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
128. Terea Ioan PSD NU
129. Todor Adrian PSD NU
130. Tripa Florin-Dan PSD NU
131. Tudor Beatrice PSD NU
132. Turcan Raluca PNL DA
133. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
134. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
135. Vasile Daniel Minoritati NU
136. Vasilică Radu Costin PSD DA
137. Vass Levente UDMR NU
138. Văcaru Alin Vasile PSD NU
139. Vișan George-Gabriel PSD NU
140. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
141. Vlase Petru Gabriel PSD NU
142. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
143. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
144. Zainea Cornel USR DA
145. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
146. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 22:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro