Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:54 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:54

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:135 64 26 14 10 6 5 10
- voturi pentru (DA):42 1 25 14 1 - - 1
- voturi împotrivă (NU):92 63 1 - 8 6 5 9
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Antal István-János UDMR NU
3. Anton Anton ALDE NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Benkő Erika UDMR NU
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Bran Ioana PSD NU
16. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Burciu Cristina PSD NU
20. Calotă Florică Ică ALDE NU
21. Călin Ion PSD NU
22. Cherecheș Viorica PNL DA
23. Chiriac Viorel PSD NU
24. Ciocan Dan PSD NU
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
26. Cîtea Vasile PSD NU
27. Codreanu Constantin PMP NU
28. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
29. Csoma Botond UDMR DA
30. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
31. Cupă Ion ALDE NU
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Dan Nicușor Daniel USR DA
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD NU
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dunava Costel Neculai PSD NU
39. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
40. Farago Petru UDMR NU
41. Floroiu Ionel PSD NU
42. Furic Iarco Minoritati NU
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Gavrilă Camelia PSD NU
45. Georgescu Nicolae PSD NU
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gheorghe Tinel PNL DA
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Ghinea Cristian USR DA
51. Giugea Nicolae PNL DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
53. Gudu Vasile PNL DA
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
55. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
56. Huncă Mihaela PSD NU
57. Ion Stelian-Cristian USR DA
58. Ioniță Antoneta PNL DA
59. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Longher Victoria Minoritati NU
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lungu Tudorița PNL DA
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Lupescu Dumitru USR DA
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Mihalescul Dumitru PNL DA
69. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
70. Mohaci Mihai PSD NU
71. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
72. Movilă Petru PMP NU
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Neagu Nicolae PNL DA
75. Neață Eugen PSD NU
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
77. Nicoară Romeo Florin PNL DA
78. Nistor Laurențiu PSD NU
79. Niță Nicu PSD NU
80. Olar Corneliu PNL NU
81. Olteanu Daniel PNL DA
82. Oprea Dumitru PNL DA
83. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pană Adriana-Doina PSD NU
86. Pau Radu - Adrian PSD NU
87. Petrea Gabriel PSD NU
88. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
89. Pop Georgian PSD NU
90. Pop Tudor Rareș USR DA
91. Popa Florin PSD NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
94. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
95. Rădulescu Alexandru PSD NU
96. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
97. Răduț Violeta PSD NU
98. Roman Florin-Claudiu PNL DA
99. Roman Ioan Sorin PSD NU
100. Romanescu Cristinel PNL DA
101. Roșca Lucreția PSD NU
102. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
103. Seres Dénes UDMR NU
104. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
105. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
106. Solomon Adrian PSD NU
107. Spânu Ion PSD NU
108. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
109. Stănescu Alexandru PSD NU
110. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
111. Szabó Ödön UDMR NU
112. Șotcan Theodora PSD NU
113. Șovăială Constantin PNL DA
114. Ștefan Corneliu PSD NU
115. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
116. Tabugan Ion PMP NU
117. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
118. Terea Ioan PSD NU
119. Todor Adrian PSD NU
120. Tripa Florin-Dan PSD NU
121. Tudor Beatrice PSD NU
122. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
123. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
124. Vasile Daniel Minoritati NU
125. Vasilică Radu Costin PSD DA
126. Vass Levente UDMR Abținere
127. Văcaru Alin Vasile PSD NU
128. Vexler Silviu Minoritati NU
129. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
130. Vlase Petru Gabriel PSD NU
131. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
132. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
133. Zainea Cornel USR DA
134. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 octombrie 2018, 8:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro