Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:51 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:51

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:137 66 23 14 11 6 7 10
- voturi pentru (DA):38 1 21 14 1 - 1 -
- voturi împotrivă (NU):98 65 2 - 10 6 6 9
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Antal István-János UDMR NU
3. Anton Anton ALDE NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Benkő Erika UDMR NU
9. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
13. Botez Mihai-Cătălin USR DA
14. Bran-Voinea Ioana PSD NU
15. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
16. Buican Cristian PNL DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Bulai Iulian USR DA
19. Burciu Cristina PSD NU
20. Calotă Florică Ică ALDE NU
21. Călin Ion PSD NU
22. Cherecheș Viorica PNL DA
23. Chiriac Viorel PSD NU
24. Ciocan Dan PSD NU
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
27. Cîtea Vasile PSD NU
28. Codreanu Constantin PMP NU
29. Csép Éva-Andrea UDMR NU
30. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
31. Csoma Botond UDMR DA
32. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
33. Cupă Ion ALDE NU
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD NU
36. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
37. Dunava Costel Neculai PSD NU
38. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
39. Farago Petru UDMR NU
40. Floroiu Ionel PSD NU
41. Furic Iarco Minoritati NU
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
43. Gavrilă Camelia PSD NU
44. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
45. Georgescu Nicolae PSD NU
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gheorghe Tinel PNL DA
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Ghinea Cristian USR DA
51. Giugea Nicolae PNL DA
52. Goga Octavian PMP DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
54. Gudu Vasile PNL DA
55. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
56. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
57. Huncă Mihaela PSD NU
58. Ion Stelian-Cristian USR DA
59. Ioniță Antoneta PNL DA
60. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
61. Lazăr Sorin PSD NU
62. Longher Victoria Minoritati NU
63. Lovin Dumitru ALDE NU
64. Lungu Tudorița PNL DA
65. Lupașcu Costel PSD NU
66. Lupescu Dumitru USR DA
67. Marica Petru-Sorin PSD NU
68. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
69. Mihalescul Dumitru PNL DA
70. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
71. Mohaci Mihai PSD NU
72. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
73. Movilă Petru PMP NU
74. Munteanu Ioan PSD NU
75. Neagu Nicolae PNL DA
76. Neață Eugen PSD NU
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
78. Nistor Laurențiu PSD NU
79. Niță Nicu PSD NU
80. Olar Corneliu PNL NU
81. Olteanu Daniel PNL DA
82. Oprea Dumitru PNL DA
83. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
84. Oteșanu Daniela PSD NU
85. Pambuccian Varujan Minoritati NU
86. Pană Adriana-Doina PSD NU
87. Pașcan Emil-Marius PMP NU
88. Pau Radu - Adrian PSD NU
89. Petrea Gabriel PSD NU
90. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
92. Pop Rareș Tudor USR DA
93. Popa Florin PSD NU
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
96. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
97. Rădulescu Alexandru PSD NU
98. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
99. Răduț Violeta PSD NU
100. Roman Florin-Claudiu PNL NU
101. Roman Ioan Sorin PSD NU
102. Romanescu Cristinel PNL DA
103. Roșca Lucreția PSD NU
104. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
105. Seres Dénes UDMR NU
106. Simion Lucian-Eduard PSD NU
107. Simionca Ionuț PMP NU
108. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Solomon Adrian PSD NU
111. Spânu Ion PSD NU
112. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
113. Stănescu Alexandru PSD NU
114. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
115. Szabó Ödön UDMR NU
116. Șotcan Theodora PSD NU
117. Șovăială Constantin PNL DA
118. Ștefan Corneliu PSD NU
119. Tabugan Ion PMP NU
120. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
121. Terea Ioan PSD NU
122. Todor Adrian PSD NU
123. Tripa Florin-Dan PSD NU
124. Tudor Beatrice PSD NU
125. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
126. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
127. Vasile Daniel Minoritati NU
128. Vasilică Radu Costin PSD DA
129. Vass Levente UDMR NU
130. Văcaru Alin Vasile PSD NU
131. Vexler Silviu Minoritati NU
132. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
133. Vlase Petru Gabriel PSD NU
134. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
135. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
136. Zainea Cornel USR DA
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 12:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro