Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 10:48

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 162/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:136 62 25 13 13 6 9 8
- voturi pentru (DA):52 1 23 13 13 - 1 1
- voturi împotrivă (NU):82 59 2 - - 6 8 7
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Anton Anton ALDE NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Benkő Erika UDMR DA
9. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD -
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
16. Bran Ioana PSD NU
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Bulai Iulian USR DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Cherecheș Viorica PNL DA
25. Chiriac Viorel PSD NU
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
28. Cîtea Vasile PSD NU
29. Codreanu Constantin PMP NU
30. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
31. Csép Éva-Andrea UDMR DA
32. Csoma Botond UDMR DA
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
34. Cupă Ion ALDE NU
35. Dan Nicușor Daniel USR DA
36. Dinu Cristina-Elena PSD NU
37. Dunava Costel Neculai PSD NU
38. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
39. Farago Petru UDMR DA
40. Floroiu Ionel PSD NU
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
42. Gavrilă Camelia PSD NU
43. Georgescu Nicolae PSD NU
44. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
45. Gheorghe Tinel PNL DA
46. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
47. Ghilea Găvrilă PNL DA
48. Ghinea Cristian USR DA
49. Giugea Nicolae PNL DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
51. Gudu Vasile PNL DA
52. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
53. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
54. Huncă Mihaela PSD NU
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
56. Ion Stelian-Cristian USR DA
57. Ioniță Antoneta PNL DA
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
59. Korodi Attila UDMR DA
60. Lazăr Sorin PSD NU
61. Longher Victoria Minoritati NU
62. Lovin Dumitru ALDE NU
63. Lungu Tudorița PNL DA
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Lupescu Dumitru USR DA
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Mihalescul Dumitru PNL DA
69. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
70. Mohaci Mihai PSD NU
71. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
72. Movilă Petru PMP NU
73. Munteanu Ioan PSD NU
74. Neagu Nicolae PNL DA
75. Neață Eugen PSD NU
76. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
77. Nistor Laurențiu PSD NU
78. Olar Corneliu PNL NU
79. Olteanu Daniel PNL DA
80. Oprea Dumitru PNL DA
81. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
82. Oteșanu Daniela PSD NU
83. Pană Adriana-Doina PSD NU
84. Pașcan Emil-Marius PMP DA
85. Petrea Gabriel PSD NU
86. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
88. Pop Georgian PSD NU
89. Pop Tudor Rareș USR DA
90. Popa Florin PSD NU
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
92. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
93. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
94. Rădulescu Alexandru PSD NU
95. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
96. Răduț Violeta PSD NU
97. Roman Florin-Claudiu PNL NU
98. Roman Ioan Sorin PSD -
99. Romanescu Cristinel PNL DA
100. Roșca Lucreția PSD NU
101. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
102. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
103. Sefer Cristian-George PMP NU
104. Seres Dénes UDMR DA
105. Simion Lucian-Eduard PSD NU
106. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
107. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
108. Solomon Adrian PSD NU
109. Spânu Ion PSD NU
110. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
111. Stănescu Alexandru PSD NU
112. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
113. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
114. Szabó Ödön UDMR DA
115. Șotcan Theodora PSD NU
116. Șovăială Constantin PNL DA
117. Ștefan Corneliu PSD NU
118. Ștefan Ion PNL DA
119. Tabugan Ion PMP NU
120. Terea Ioan PSD NU
121. Todor Adrian PSD NU
122. Tripa Florin-Dan PSD NU
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
125. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
126. Vasile Daniel Minoritati NU
127. Vasilică Radu Costin PSD DA
128. Vass Levente UDMR DA
129. Văcaru Alin Vasile PSD NU
130. Vexler Silviu Minoritati NU
131. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
132. Vlase Petru Gabriel PSD NU
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
134. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
135. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 6:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro