Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 11:15 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 11:15

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament respins
PL 142/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.2/2017 privind unele măsuri fiscal-bugetare, precum și modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:145 65 31 17 10 5 6 11
- voturi pentru (DA):68 2 31 17 1 - 6 11
- voturi împotrivă (NU):76 63 - - 8 5 - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Anton Anton ALDE NU
2. Avram Constantin ALDE NU
3. Axinte Vasile PSD NU
4. Balan Ioan PNL DA
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Bejinariu Eugen PSD NU
7. Benga Tudor - Vlad USR DA
8. Benkő Erika UDMR NU
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
16. Bran-Voinea Ioana PSD NU
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Bulai Iulian USR DA
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Cherecheș Viorica PNL DA
25. Chiriac Viorel PSD NU
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
28. Cîtea Vasile PSD NU
29. Codreanu Constantin PMP DA
30. Cosma Lavinia-Corina USR DA
31. Csép Éva-Andrea UDMR NU
32. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
33. Cupă Ion ALDE NU
34. Cupșa Ioan PNL DA
35. Dehelean Silviu USR DA
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
39. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
40. Dunava Costel Neculai PSD NU
41. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
42. Farago Petru UDMR NU
43. Floroiu Ionel PSD NU
44. Furic Iarco Minoritati DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Găină Mihăiță PSD NU
48. Georgescu Nicolae PSD NU
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
50. Gheorghe Tinel PNL DA
51. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
52. Giugea Nicolae PNL DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
54. Gudu Vasile PNL DA
55. Huncă Mihaela PSD NU
56. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
57. Iacomi Iulian PSD NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Ion Stelian-Cristian USR DA
60. Ionescu George PNL DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Itu Cornel PSD NU
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
64. Korodi Attila UDMR NU
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Longher Victoria Minoritati DA
67. Lovin Dumitru ALDE NU
68. Lungu Tudorița PNL DA
69. Lupașcu Costel PSD NU
70. Lupescu Dumitru USR DA
71. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
72. Mareș Mara PNL DA
73. Marica Petru-Sorin PSD NU
74. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
75. Mihalescul Dumitru PNL DA
76. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
77. Mohaci Mihai PSD NU
78. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
79. Munteanu Ioan PSD NU
80. Neagu Nicolae PNL DA
81. Neață Eugen PSD NU
82. Nicolae Andrei PSD DA
83. Nistor Laurențiu PSD NU
84. Niță Nicu PSD NU
85. Olar Corneliu PNL DA
86. Olteanu Daniel PNL DA
87. Oprea Dumitru PNL DA
88. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
89. Oteșanu Daniela PSD NU
90. Pambuccian Varujan Minoritati DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP DA
92. Pau Radu - Adrian PSD NU
93. Păle Dănuț PSD DA
94. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
96. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
97. Pop Rareș Tudor USR DA
98. Popa Florin PSD NU
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
100. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
101. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
102. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
103. Rădulescu Alexandru PSD NU
104. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
105. Roman Florin-Claudiu PNL DA
106. Romanescu Cristinel PNL DA
107. Roșca Lucreția PSD NU
108. Rotaru Alexandru PSD NU
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
110. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
113. Seres Dénes UDMR NU
114. Simion Lucian-Eduard PSD NU
115. Simionca Ionuț PMP DA
116. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
118. Solomon Adrian PSD NU
119. Spânu Ion PSD NU
120. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
121. Stănescu Alexandru PSD NU
122. Șarapatin Elvira PSD NU
123. Șotcan Theodora PSD NU
124. Șova Lucian PSD NU
125. Șovăială Constantin PNL DA
126. Ștefan Ion PNL DA
127. Tabugan Ion PMP DA
128. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
129. Todor Adrian PSD NU
130. Tripa Florin-Dan PSD NU
131. Trușcă Constantin PSD NU
132. Tudor Beatrice PSD NU
133. Turcan Raluca PNL DA
134. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
135. Vasile Daniel Minoritati DA
136. Vasilică Radu Costin PSD NU
137. Vass Levente UDMR Abținere
138. Văcaru Alin Vasile PSD NU
139. Vexler Silviu Minoritati DA
140. Vișan George-Gabriel PSD NU
141. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
142. Vlase Petru Gabriel PSD NU
143. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
144. Zainea Cornel USR DA
145. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 0:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro