Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2017 > 11:17 Versiunea pentru printare
Marți, 16 mai 2017, ora 11:17

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament respins
PL 142/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.2/2017 privind unele măsuri fiscal-bugetare, precum și modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:147 - 70 28 17 7 5 8 12
- voturi pentru (DA):144 - 70 28 17 6 5 8 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Balan Ioan PNL DA
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Benga Tudor - Vlad USR DA
8. Bichineț Corneliu PMP DA
9. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Botez Mihai-Cătălin USR DA
14. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR DA
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Cherecheș Viorica PNL DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Codreanu Constantin PMP DA
29. Cosma Lavinia-Corina USR DA
30. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
31. Csoma Botond UDMR DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Cupșa Ioan PNL DA
34. Dehelean Silviu USR DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
37. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
40. Floroiu Ionel PSD DA
41. Furic Iarco Minoritati DA
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
43. Gavrilă Camelia PSD DA
44. Găină Mihăiță PSD DA
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gheorghe Tinel PNL DA
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
49. Giugea Nicolae PNL DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
51. Gudu Vasile PNL DA
52. Halici Nicușor PSD DA
53. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
54. Huncă Mihaela PSD DA
55. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
56. Iacomi Iulian PSD DA
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
58. Intotero Natalia-Elena PSD DA
59. Ion Stelian-Cristian USR DA
60. Ionescu George PNL DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
64. Korodi Attila UDMR DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Longher Victoria Minoritati DA
67. Lovin Dumitru ALDE DA
68. Lungu Tudorița PNL DA
69. Lupașcu Costel PSD DA
70. Lupescu Dumitru USR DA
71. Mareș Mara PNL DA
72. Marica Petru-Sorin PSD DA
73. Mihalescul Dumitru PNL DA
74. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
75. Mohaci Mihai PSD DA
76. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
77. Movilă Petru PMP DA
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Neagu Nicolae PNL DA
80. Neață Eugen PSD DA
81. Nicolae Andrei PSD DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Niță Nicu PSD DA
84. Olar Corneliu PNL DA
85. Olteanu Daniel PNL DA
86. Oprea Dumitru PNL DA
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
89. Pașcan Emil-Marius PMP DA
90. Pau Radu - Adrian PSD DA
91. Păle Dănuț PSD DA
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
93. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
94. Pop Tudor Rareș USR DA
95. Popa Florin PSD DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
98. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
99. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
100. Rădulescu Alexandru PSD DA
101. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Roman Florin-Claudiu PNL DA
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Rotaru Alexandru PSD DA
106. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
107. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
108. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
109. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
110. Seres Dénes UDMR DA
111. Simion Lucian-Eduard PSD DA
112. Simionca Ionuț PMP DA
113. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
114. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
115. Solomon Adrian PSD DA
116. Spânu Ion PSD DA
117. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
118. Stănescu Alexandru PSD DA
119. Szabó Ödön UDMR DA
120. Șarapatin Elvira PSD DA
121. Șotcan Theodora PSD DA
122. Șova Lucian PSD DA
123. Șovăială Constantin PNL DA
124. Ștefan Corneliu PSD DA
125. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Tabugan Ion PMP DA
127. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
128. Tîlvăr Angel PSD DA
129. Todor Adrian PSD DA
130. Tripa Florin-Dan PSD DA
131. Trușcă Constantin PSD DA
132. Tudor Beatrice PSD DA
133. Turcan Raluca PNL DA
134. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
135. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
136. Vasile Daniel Minoritati DA
137. Vasilică Radu Costin PSD DA
138. Vass Levente UDMR DA
139. Văcaru Alin Vasile PSD DA
140. Vexler Silviu Minoritati DA
141. Vișan George-Gabriel PSD DA
142. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
143. Vlase Petru Gabriel PSD DA
144. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
145. Zainea Cornel USR DA
146. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 6:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro